Wpis z mikrobloga

po cały karton szlugow


@swinkapl: Żadne dziecko nie miało na karton, a do domu bez paczki byś nie wrócił. A przy palącym rodzicu podprowadzić fajki dla siebie nie ma problemu. Mój tata zaczął ograniczać palenie, bo mu wychodziło, że 1,5 paczki pali ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
nie rozumiem

@swinkapl: 20 paczek papierosów to nigdy nie był mały wydatek - dziecko mogło mieć taką kasę tylko na zakup celowy. A jak Cię rodzic wysyła po wagon fajek, to nie wrócisz z wagonem bez jednej paczki.
  • Odpowiedz
@doogroo2 nie wiem w jakim świecie dorastałes i jak czytasz moje komentarze że nic nie rozumiesz. Ojciec dawał pieniądze. Ja szedłem do sklepu. Miałem tyle że starczało mi na fajki i na zakup dla mnie jak chipsy czy jakiś lód. Wracałem normalnie do domu. Dawałem ojcu fajki. Nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć jaśniej
  • Odpowiedz
@swinkapl: To nie ja mam problem z czytaniem, ani ze rozumieniem tekstu pisanego. Odnoszę się do tego, że nikt nie widział w tym nic dziwnego. Dziecka nie byłoby stać na karton szlugów.
  • Odpowiedz
@swinkapl: Zmieniła się świadomość i wymagania odnośnie informowania. Palenie nie jest już tak powszechne i akceptowalne. Za sprzedaż alkoholu nieletniemu grozi utrata koncesji, co zamyka co drugą Żabkę na amen. Zmienił się poziom kar.

  • Odpowiedz