Wpis z mikrobloga

Pacjent Y17DT czyli nierozjebywalny 1.7 DTI konstrukcji isuzu, rok produkcji 2001.
Objawy to rozwalone 4 świece żarowe. Nie do ruszenia, a od soboty idą mrozy.
Od poniedziałku zalewam WD40, jutro przymierzam się do wymiany.
Duże ryzyko, długa zabawa.

#mechanikasamochodowa #dieselmusidymic
  • 10
  • Odpowiedz
nawet na ciepłym silniku?


@kupczyk: nie sprawdzałem. Najpierw oddałem auto do mojego mechanika. Ten powiedział, że lipa i nie obiecuje, że wyciągnie. Więc zacząłem robić na własną rękę. Oczywiście będę wyciągał na gorącym silniku.

jak kompresja dobra odpali bez świec. Płyn hamulcowy polecam z pędzelka kładziony. Tylko silnik musi być zimny. Tylko on się z lakierem nie lubi.


@trzaichlac69: w tamtym roku miałem problem przy -5, teraz jak postoi kilka
  • Odpowiedz
ty wiesz że wd40 nic nie da?


@Sm3rf1k: może i inie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. Nie zapsikałem tego z wierzchu, WD siedzi cały czas w gnieździe ze świecą. Na szczęście konstrukcja głowicy na to pozwala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GeDox: przecież są zakłady specjalizujące się w wyciąganiu świec żarowych, daj to komuś kompetentnemu do zrobienia bo skończysz ze #!$%@?ą głowicą
  • Odpowiedz
przecież są zakłady specjalizujące się w wyciąganiu świec żarowych, daj to komuś kompetentnemu do zrobienia bo skończysz ze #!$%@?ą głowicą


@Pangia: ta sama cena, więc czemu nie spróbować? Laikiem w te klucze nie jestem ;)
I to już nie te czasy, gdy trzeba w takiej sytuacji ściągać głowicę. Teraz przyjeżdża taka firma pod dom i robią to na miejscu ;)
  • Odpowiedz
Aktualizacja tematu.
Za wczasu ściągnąłem fajki z 1 i 4 cylindra (były na wierzchu), rozgrzałem silnik (100km) i przystąpiłem do odkrecania.
Przy pierwszej prawie się zesrałem, bo coś "strzeliło" (przekroczyłem 25nm), ale wyszła!
2 i 3 nie zmieniałem, bo były pod sterownikiem.
Ale już jest różnica, pali od strzała.

Ponad dzień postoju, w nocy temp poniżej 0, w chwili odpalania 2.5*
https://streamable.com/veaegr
GeDox - Aktualizacja tematu.
Za wczasu ściągnąłem fajki z 1 i 4 cylindra (były na wi...

źródło: comment_16382735181ydh2VX2yJvQUgHE9m2PuX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz