Wpis z mikrobloga

@6th_Sense: Na linkedinie oferty same przychodzą jak ma się doświadczenie :D. Ale bez doświadczenia lub z małym doświadczeniem to wszystkie powyższe oprócz pracuj, bo nie słyszałem żeby jakieś poważne firmy IT się tam ogłaszały.
@Smaloo: To chyba zależy jakie firmy postrzegasz jako poważne. Tam jednak wszystkie korpa się ogłaszają. Albo pośrednicy, którzy szukają też dla klientów polskich i zagranicznych.

To prawda, LI jest dobry dla ludzi już z jakimś doświadczeniem. Ale to też dobre miejsce, żeby zostawić link do swojego portfolio.
@6th_Sense: No korpo IT nie traktuję poważnie :P. Ale co do pracuj.pl mogę się mylić, bo to tylko moja obserwacja. Z linkedinem nawet nie musisz mieć portfolio tbh. Ofert jest sporo i tak z 50% z nich jest do odrzucenia, bo albo inny stack technologiczny albo wymagania 8 lat doświadczenia a masz 4. Jak już miałbym szukać to NoFluffJobs, JustJoinIT, BulldogJob nie widzę większej różnicy, a swego czasu jak patrzyłem to
@6th_Sense: Ja pierwszą pracę po prostu znalazłem firmę w której chciałem pracować i wysłałem CV, szybko odpisali, teraz jak inni już wyżej pisali nie ma po co szukać, bo codziennie dostaje się przynajmniej jedna ofertę na skrzynkę
@6th_Sense: O to jeśli tak jest to tym bardziej bym nie korzystał z pracuj.pl :). Mój osąd to po prostu obserwacja, że sporo software-houseów w których pracowałem lub pracują znajomi nie wrzuca ofert na pracuj tyle. Nie chcę po prostu wyciągać z tego wniosków że żadna normalna firma tam nie wrzuca ofert, ale z tych które znam to żadna :P

Edit: Z tego co widzę to na JustJoinIt też nie trzeba
@6th_Sense: pracuj.pl to kopalnia ogloszen januszy i pseudo-korpo za najnizszą, gdzie jesteś gościem od wszystkiego-informatykiem a nie IT.

justjoin, linkedin i nofluff wystarczy. Są raporty na skuteczność tych portali, szczególnie nofluff i justjoin. Poważne ogłoszenia z reguły, werfyikowane wstępnie.