Wpis z mikrobloga

Mirki komputerowcy, potrzebuję pomocy. Grając w gierki o dość wymagającej grafice (np. GTA V, W:TW czy CKIII, ale Rimworld czy BattleBrothers już nie) notorycznie wywala mnie do pulpitu. Czasem po paru minutach, czasem trochę dłużej od uruchomienia. Następuje taki krótki freeze, chrząknięcie dźwięku jak zacięta płyta i sru do desktopu. Raz coś takiego nastąpiło i gierka na krótko się zatrzymała, ale po chwili się odwiesiła - ale za to padł tylko dźwiek i trzeba było restartować. Nie wiem co to może być, przeinstalowałem stery do grafiki i dźwięku, przeskanowałem antywirem etc. Ktoś miał może podobnie?
#pc #komputery #gry #pytanie
  • 11
@kefas_safek: Rimworld jest w moim guście, bo bardzo lubię uproszczoną grafikę i rozbudowaną głębię. A BB to miks moich ulubionych gier - klimatu warhamca, rozgrywki turowej z xcom i otwartego świata z M&B. Prócz tego łoję w ck2/ck3 i civ5. Od czasu do czasu Stellaris. Mógłbyś coś polecić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karl_Tofel: Albo coś ci się za bardzo grzeje, albo coś ci powoli umiera. Ściągnij to, odpal, sprawdź czy poprawnie odczytuje temperaturę procesora i karty graficznej, odpal grę i siedź w niej aż do momentu kraszu - i co jakiś czas sprawdzaj odczyty temperatur. Jeżeli zapomnisz, to się nie martw - OHM zapisuje maksymalną odnotowaną temperaturę. Po kraszu, lecisz na google i sprawdzasz dopuszczalne maksymalne temperatury pracy dla twojego procesora i