Wpis z mikrobloga

edit: skąd tyle głosów na iPhone 13?

Zapytam jeszcze raz, tym razem podając ceny smartfonów, żebyście mogli się do tego odnieść też z perspektywy ekonomicznej.

Mam Air M1 i chciałem spróbować ekosystemu Apple i dokupić iPhone. Zawsze miałem tanie Androidy, więc poniższe ceny za telefon to dla mnie abstrakcja trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej jednak pomyślałem, że spróbuję.

Do wyboru mam trzy pozycje:
iPhone 12 4/128 za 3600 zł,
iPhone 12 Pro 6/128 za 4000 zł,
iPhone 13 4/256 za 4400 zł.

Który najlepszy na pierwszy iPhone i na lata? Który najłatwiej będzie odsprzedać w razie niespdobania się?

Sam skłaniam się ku 12 Pro, ale jak wiemy, na Wykopie mamy wielu ekspertów, więc chętnie posłucham.

Proszę o uzasadnienie Waszych głosów, płacę w plusach!

#apple #iphone #ios #kiciochpyta #pyciochkita #pytaniedoeksperta #smartfon

Który iPhone na pierwszy telefon od Apple?

  • iPhone 12 4/128 za 3600 zł 18.6% (18)
  • iPhone 12 Pro 6/128 za 4000 zł 29.9% (29)
  • iPhone 13 4/128 za 4400 zł 51.5% (50)

Oddanych głosów: 97

  • 18
@k__d: Majster zapamiętaj sobie że zawsze ale to zawsze kupujesz najnowszy model. #!$%@? to nie mercedesy że wybierzesz s klase premium ręcznie szlifowaną przez kubańską dziewice i starczy na 20 zamiast 5 lat.

Ficzery pro są fajne jak masz zamiar ukrywać w ujgurskim obozie telefon w dupie i dostać pulicera za fotografie
@k__d: Nie piszesz, do czego planujesz używać ten telefon, umyślnie pominę więc szczegółowe porównywanie konkretnych cech modeli z Twojej listy.

Moim zdaniem najważniejsze pytanie przed Tobą, to czy spodoba Ci się ten system. Jedni go lubią, inni nienawidzą.
Na pewno ciężko jest się wyzbyć przyzwyczajeń i często oczywistych oczekiwań wobec telefonu, jeśli korzystało się wcześniej z mocno konfigurowalnego Androida.

Jak ja przechodziłem z Androida na iOS to na próbę wziąłem ulepa
@suqmadiq2ama: A akurat gdzieś na yt oglądałem, żę ten 13 to nie taki przeskok nad 12 i w sumie na chwilę obecną niby nie warto 13 brać.

Pulicera może nie, ale jako fotograf to raczej wszystko cykam na automacie, więc jakiś 'minus' pro jest. Jednak minusem 13 jest cena.

@alWdIjJpz18nHw: No do czego, do dzwonienia, pisania smsów, konsumpcji treści typu netflix, nawigacji w aucie.

Trochę tego, trochę tamtego. Czasami dużo
@k__d: Nie warto 13 brać jeśli się dopiero kupiło 12*

Ja zmieniam co 2-4 lata ale przeskok jest co 2 modele więc jak kupisz 13 to zmienisz na 15 jak będziesz chciał postęp - 12 to już będzie bezwartościowy dziad do kupienia jako ulep przez fana xiaomi na alle
@k__d: iPhone 13, gdyż:
- z tych trzech będzie najdłużej trzymać na baterii,
- 13 ma ekran jak 12 Pro, czyli zauważalnie jaśniejszy (800 nitów zamiast 625 nitów),
- ma najnowszy procesor, który zapewne będzie dłużej wspierany,
- 13, w porównaniu do 12, nagrywa w Dolby Vision w pełnych 60 klatkach (a nie tylko 30, więc nie musisz wybierać: płynnie czy ładnie),
- 13 posiada Style fotograficzne (to nie filtry,
@arael: mam też 12 mini do wzięcia

przemawia za nim cena, ale podoobno ma małą baterię

a mój oboceny telefon ma 6 i pół cala i baterię 6500 więc pewnie nie dalbym rady na takim małīm i z super małą baterią

@IGI2: solidne argumenty, dzięki