Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ulsterboy: Zależy czego szukasz. Nie znam dobrze innych regionów, ale coś mogę powiedzieć o Berlinie:
- zróżnicowane, międzynarodowe społeczeństwo (20% mieszkańców nie mówi po niemiecku)
- łatwiej niż gdzie indziej znaleźć pracę bez znajomości języka, angielski wystarcza w wielu korpo, sam tak pracuję
- dzielnice z mocną klubową kulturą
- liberalne podejście do używek, wieczorami powietrze często pachnie zielono
- ogólnie mocno liberalne i otwarte miasto, w związku z tym jest
@ulsterboy Raczej wieczny najem, mieszkania po 4k euro wzwyż za metr. Ogólnie rynek nieruchomości jest tu #!$%@?, ciężko znaleźć coś fajnego na wynajem, ceny z roku na rok coraz wyżej, w sumie z tego co słyszałem, to się podwoiły od 2013-14 roku. Nawet myślałem o jakimś małym domku pod Berlinem, ale to już musiałbym z 400k kredytu wziąć
@ulsterboy: w porównaniu do tego co @PeeJay napisał mogę powiedzieć trochę o Monachium.
- trochę zróżnicowane społeczeństwo, wszyscy po niemiecku prawie,
- praca to z językiem najlepiej,
- jest trochę klubów,
- tutaj też jarają gdzie popadnie,
- no taka większa wioska w sumie, nie jest to typowe duże miasto, w 40 minut z jednego końca na drugi dojedziesz,
- kilku freaków widziałem na ulicach, ale raczej spokojnie,
- komunikacja miejska
@ulsterboy: Gdybym mial wybieral to
1. Hamburg
2. Koln
3. Dresden - moje ukochane miasto.
4. Heidelberg
5. NRW - sami luzacy.

Gdzie niechcialbym mieszkac?
1. Berlin - meksyk europy. Pelno cpunow, pedalow, ciapatych. Do tego dochodza sytuacje ze ciezko sie tam po niemiecku dogadac.
2. Stuttgart - Drogo, #!$%@? i ogolnie zawsze problematycznie.
3. Caly land Baden-Wurrtenberg - to co wyzej. Wyjatek - Heidelberg i Mannheim.
@ulsterboy: północny Bayern/Baden Württemberg.
Stosunkowo tani najem, najlepszy stosunek ceny nieruchomości do zarobków. IMHO w regionie Badenii i górnej Bawarii jest o pracę śmiesznie wręcz łatwo, sam Stuttgard to jedno z najbardziej rozwiniętych miast w Niemczech jeśli chodzi o pracę i zwyczajnie zajebiście ładne miasto, dla mnie osobiście Top 1, do Wilhelmy mógłbym codziennie chodzić. Monachium jest kosmicznie drogie, ceny nieruchomości to +/- 10000 euro za metr, fakt zarobki mają jedne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qiudo: o Frankfurcie to wiem, że większość siedzi tam tylko w tygodniu, a w weekend wracają do siebie. Ceny mieszkań są wysokie i w sumie samych mieszkań jest mało