Wpis z mikrobloga

Miałem pisać jutro, ale w sumie każdy czas jest dobry dla małej inspiracji, nawiązując do tego wpisu mogę dokończyć i potwierdzić kolejny cudowny sprawdzony przepis, po prostu cudo ( ʖ̯)

Jeden z rozmarynem +szafran, czosnek usmażony na maśle i oczywiście sól/pieprz, drugi z tymiankiem sól+pieprz, ku mojemu zdziwieniu obie wersje były naprawdę pyszne, smakowały zupełnie inaczej ale łączył je maślano, kremowy smak, bajka []

Przepis ma pewno powtórzę, w troche innych warunkach ale jak zawsze dam znać ( ͡º ͜ʖ͡º) gotowanie #sousvide nigdy mnie nie zawiodło ()

Steki typu siekiera, około 4cm grubości (zapomniałem zmierzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) , ale nie da się pomyslic takiego klocka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zamknięcie wieczorem, lodówka, następnego dnia wyciągnąć by troche się ogrzały do tmp pokojowej i do wody 57,5 ⁰C na równe 3 godziny i 5minut.

Później wyjąć na 10 minut zostawić w worku, pozbyć się worka i zostawić pod folią aluminiwą na 20minut, oczywiście oczyścić z przypraw które co oddać miały, już oddały, można kończyć na grillu, wędzaku, pochodnią jak w moim przypadku lub patelni żeliwnej

Pochodnia daje rady, ale najlepszy otwarty ogień na drewnie (najlepiej wiśniowym lub z czereśni) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dawno nie miałem tak udanego efektu i szczerze o tym mówię, nigdy nie chcial bym żeby ktoś myślał że koloryzuje, koszta, czas to duże koszta, efekt nie jest do konc wiadomy gdy się czegoś nie robiło wcześniej , i oczywiście dobra impreza, z takim jedzonkiem jest gwarantowana ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapraszam jak zawsze na #glodnyjakwilk i drzwi mam zawsze otwarte (σ ͜ʖσ)

@Popularny_mis dla was mireczku, jest zawsze miejsce daj znać, a przyjadę i przygotuję takie pyszności że będziesz miał wizje jak ten krytyk z ratatuj ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Bonusy w komentarzach ( ͡º ͜ʖ͡º)
#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie
Pobierz
źródło: comment_163865796097x2RP2YCOp4UYIdhgbmg4.jpg
  • 48
@v1lk: Sarnę robiłem, a wyszło poetycko. Nie przesadzam. Bosko! Jelenia też robiłem i wyszło mega. Nie tak jak sarenka, ale i tak wart każdych pieniędzy. Do zestawu dorzucę jeszcze dwa grosze o dziku i tu akurat uważam, że zbyt zbite mięso. Smaczne, ale trochę za "sztywne". Za to sarna śni mi się do dziś :)