Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika #spawanie #migomat #spawarka #spawajzwykopem jakiś czas temu siadł mi migomat, mianowicie wieczorem coś tam spawałem, na drugi dzień po włączeniu i naciśnięciu spustu (bez dotykania materiału do spawania) zaświeciła się dioda "oc" później w trakcie szukania usterki (nieopatrznie odpiąłem jeden przewód z bloku mocy i włączyłem migomat) strzeliły tanzystory mocy (nie wiem czy to przez odłączenie tego przewodu czy nie), później zakupiłem całą płytę z tranzystorami mocy, jednak od innego migomatu (200zł tańsza) mój to magnum 280a, płyta jest od schermana 250a, jest niemal identyczna, różni się tylko mosfetami, moje 11a900v a w nowe 9a900v, no i jakieś minimalne różnice w oporach rezystorów. Migomat ożył, jednak spawa tylko na niskim napięciu, gdy ustawie wyższe napięcie, chwile spawa, po czym znów zapala się dioda "oc". czujnik temperatury jest rozwarty (jak zwierałem go na stałe, dioda zapalała się od razu po włączeniu) płyte WN z diodami przejrzałem, wszystko jest sprawne, sprawdziłem też tyrystor sterujący zabezpieczeniem termicznym, nie ma zwarć. gdzie szukać dalej?
  • 30
@suqmadiq2ama: xdd mam kilka sprzętów magnuma, i szczerze... nie polecam, migomat kilkakrotnie sprawiał problemy,mam też duży prostownik z rozruchem, ten o dziwo działa, chociaż jak jest zimno to zanim się załączy mija kilka minut ;) mam też podgrzewacz indukcyjny, od początku coś mi się nie podobało, mianowicie po włączeniu nie kręcił sie wentylator, na serwisie mówili że tak ma być, że dopiero jak się zagrzeje to się włącza, aż w końcu
@suqmadiq2ama: ale wiesz że wpisując w google zepsuty esab też znajdziesz mnóstwo wyników? Nie wiem skąd Twój hejt - spawarki nie masz, ale chwalisz konkretne marki - handlujesz tym czy co?


@Irthorr: Brawo sherloku, jestem handlarzem bez żadnego pojęcia o spawarkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)