Wpis z mikrobloga

Mirasy, prośba o pomoc. Niedawno zakupiona #mazda 3 z 2017 ostatnio wydaje dziwne odgłosy szumu/tarcia w losowych momentach.
Pierwszy raz zauważyłem to jadąc około 80km/h - myślałem, że to może coś za oknem, albo, że przejeżdżam po jakiejś złej nawierzchni, ale rzecz pojawiła się jeszcze kilkukrotnie.
Teraz przejechałem się po mieście z wyłączonym radiem, żeby nasłuchać, czy dzieje się to podczas wolniejszej jazdy i niestety pojawia się ten sam dźwięk, tylko ciszej niż wcześniej.

Myślałem, że to coś ze skrzynią (automat), ale zmiana biegu nic nie daje, więc to chyba nie to?
Nic z klimy, bo jej wyłączenie nic nie daje, tak samo jak domknięcie okien ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy to mogą być klocki/tarcze? Dziwi mnie tylko, że nie dzieje się to non-stop, ani przy większym hamowaniu...
Czy raczej szykować się na coś droższego? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tu nagranie:
https://youtube.com/shorts/R872CG_GaZw?feature=share

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pafkoo: sprawdź osłonę tarcz hamulcowych. Ja miałem stalówki i mi z tyłu kiedyś tarła. Dźwięk jakby coś miało się urwać, narastał stopniowo jak się skorodowana odrywała i ocierała o koło. Była też kiedyś ruchoma osłona od silnika, a w jednym zlomie ostatnio osłona od kata. Raz kiedyś poluzował mi się klocek i śmiesznie dzwonił na wybojach a czasem ocierał się o tarcze, ale nie na tyle by ją jakoś bardzo rozgrzać.
  • 0
@Zyrafywchodzodoszafy: Auto kupiłem trzy tygodnie temu i byłem na SKP na przeglądzie przedzakupowym. Diagnosta niczego złego nie zauważył - więc albo tego na pierwszy rzut oka nie widać, bo pewnie trzeba by zdjąć koło, albo znał się ze sprzedającym i nie chciał o czymś wspominać - choć trzymam kciuki za pierwszą opcję
@trzaichlac69: jestem w stanie potwierdzić/wykluczyć taką ewentualność bez kanału? Mam jutro do zrobienia około 220 kilometrów i zastanawiam się, czy powinienem temat ogarnąć przed ów wycieczką, czy na spokojnie po powrocie...