Wpis z mikrobloga

@kezioezio: Ja bym jednak zostawił obniżony PIT oraz zerowy PIT dla młodych.

aby społeczeństwo funkcjonowało na wysokim poziomie bogaci muszą łożyć na biednych


@venividi: Trochę to nieuczciwe wobec bogatych, bo ci nie mają żadnych dodatkowych benefitów z faktu łożenia na biednych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: studiujesz sobie prawo, potem kończysz aplikacje sędziowską, udaje Ci się znaleźć wakat, na który cię przyjmują. Opozycja wywala cię z pracy xD
.pierwszy z brzegu taki np Sławek zegarek


@c43amg: lol xDD

i przywołujesz właśnie gościa który jest sztandarowym przykładem różnicy - który z powodu zegarka - nie że go ukradł czy coś - ale że po prostu nie wpisał do deklaracji, i został #!$%@? ze stołka, i to zakończyło obiecującą karierę polityczną

porównaj to do tych wszystkich afer, przekrętów, oszustw, obecnej władzy, które spływają po nich jak po kaczorze, a społeczeństwo już
@spere: Ale my tu akurat o wykształceniu rozmawiamy a napisałem o zegarku bo nazwiska ja nawet nie pamietam..zapamietany zostal jako sławek zegarek
@c43amg: ale dlaczego zapamiętany został? bo z powodu głupiego zegarka skończył karierę

porównaj to z Morawieckimi, Sasinami, Obajtkami, Mejzami, Srebrnymi, itd, itp
Trochę to nieuczciwe wobec bogatych, bo ci nie mają żadnych dodatkowych benefitów z faktu łożenia na biednych.


@mroznykasztan: Całkiem ciekawy argument. To teraz się zastanów dlaczego bogaci nie przenoszą swoich biznesów na np. Ukraine lub w ogóle do krajów 3 świata?

W długim terminie mają wysokie korzyści z infrastruktury czy wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dlatego duże firmy chętniej wybiorą Szwecję czy GB niż Ukrainę, Rosję albo jakiś biedny kraj. Mimo że te
was chyba #!$%@? zeby sie czepiac tych wszystkich sedziow powolanych po 2018m


@Niemamwiedzy: nalezy sprawdzić kompetencje wszystkich sędziów powołanych przez organy do tego nieuprawnione. Może to chwile zająć ale bez tego nie ruszymy do przodu. Będzie ciężkio, ale jako kraj nie możemy sobie pozwolić w kwestii niezależności wymiaru sprawiedliwości na cień wątpliwości.
@dqdq1: Piotrowicz ktory jest obecnie sedzia tk to dla mnie ktos zupelnie niegodny tego zeby zajmowac tak zaszczytna funkcje. Jestem.natomiast pewien ze jest to na tyle inteligentny czlowiek ze zdalby jakikolwiek test kompetencyjny.

Jezeli ktos zostal powolany na stanowisko z klucza partyjnego to najczesciej nie brak mu kompetencji a kregoslupa moralnego. I zeby byla jasnosc nie wszyscy powolani przez pis to ludzie zle sprawujacy swoja funkcje. Przykladem osoby ktora jest nominatem
@MolestaEwnement: sytuacja podobna jak do tego że ja bym ci wypisał pozwolenie na broń. Nie za bardzo mam uprawnienia- tak samo neoKRS powołana przez Pis która nie ma takiej możliwości bo jest organem nieuprawnionym do powoływania sędziów.
Jestem.natomiast pewien ze jest to na tyle inteligentny czlowiek ze zdalby jakikolwiek test kompetencyjny.


@Niemamwiedzy: a ja w to wątpię. Czy łatwiej byłoby gdyby miał jakieś podpowiedzi od kaczyńskiego?

Czy on ma własne zdanie? Czy jeste kukłą zależan od pis której nikt by tam nie powołął bez tego że zrobi wszystko czego zażyczy sobie kaczyński?

W trybunale ma zasiadać creme de la creme znawców prawa a nie partyjne kukiełki
Gówno prawda…niestety..pierwszy z brzegu taki np Sławek zegarek, był prezesem radia i np ministrem transportu…brak wykształcenia pod jedno czy drugie..także tego


@c43amg: do obu spraw nie trzeba mieć konkretnego wykształcenia kierunkowego. Nie o to chodzi. Minister to funkcja polityczna, od spraw eksperckich są, cóż, eksperci.

PiS zniósł wymóg wykształcenia wyższego. Jakiegokolwiek.
@kezioezio: Czyli jedyny "program wyborczy" jaki przez ostatnie 6 lat przygotowała opozycja to wstawienie swoich ludzi na stołki (co i tak robi każda jedna partia na świecie) xD Gdzie "wstawienie swoich ludzi na stołki" jest de facto synonimem przejęcia władzy, czyli można powiedzieć że ich planem na przejęcie władzy jest... przejęcie władzy xD Geniusz #!$%@? xDDD
tylko ze pis robil to samo :) sprzatal po PO.


@Lubieruchac: No trochę nie bardzo. PiS zapowiadał sprzątanie po PO, tylko że niczego nie posprzątali, bo w sumie nie było czego sprzątać po nich. Platforma przegrała, bo to była zwykła konserwatywna partia dla klasy średniej, dla której najlepszym rozwiązaniem był status quo. PiS to partia robotnicza, która celuje w najbiedniejszych i pracowników fizycznych, których nadal w PL jest większość. Stąd ich
was chyba #!$%@? zeby sie czepiac tych wszystkich sedziow powolanych po 2018m

Wiekszosc z nich wygrala uczciwe konkursy po odbebnieniu panszczyzny w kssipie i na asesurze.


@Niemamwiedzy: xD

To fajnie że wygrali, szkoda że neo-KRS nie miał umocowania do swojej roli. To tak jak z wyrokami, gdy skład był prawu nieznany: może to być najlepszy pod słońcem wyrok gdzie obie strony na jego widok klaskały uszami, ale nie zmienia to faktu
"nie bylo czego sprzatac po nich" xd wchodzi nowa partia i wymienia ludzi na stolkach na swoich. Jak teraz wygra PO to bedzie powtorka z rozrywki :) wsadza swoich sedziow, prezesow, zrobia TVPO itd no ale polakom taki burdel co 4 lata pasuje bo jesteśmy glupim narodem


@Lubieruchac: PO i SLD już rządziło i mimo pewnych patologii nie posunęli się do takich #!$%@?, jak PiS. Dlaczego niby teraz miałoby być inaczej?