Wpis z mikrobloga

Jakiś astygmatyk tutaj mógłby powiedzieć mi, ile na oko płacił za całe okulary (Szkła i oprawki)? Muszę kupić moje pierwsze i nie wiem czy 1000 za cały zestaw razem z filtrem światła niebieskiego to scam czy nie. Część z tego pokryje mi pracodawca, ale no.

#okulary #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@Ulyssos: zastanów się czy ten filtr jest Ci tak potrzebny - trochę poczytałem i nie ma nawet badań, które potwierdziłyby negatywny wpływ światła niebieskiego na zdrowie naszych oczu, choć sporo osób twierdzi, że lepiej zasypia i nie czuje takiego zmęczenia. Załóżmy, że to prawda to ja po prostu zmieniłem wyświetlanie w komputerze i telefonie na takie z filtrem i odpuściłem dopłacanie do okularów ;)
  • Odpowiedz
@JMorrison: w sumie ja mam lekką zniżkę, bo robię je w medicoverze i ze względu na pracę przy komputerze pracodawca chce mi się dołożyć do nich. Jeśli już mogę, to chętnie zabiorę takie z filtrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Ja ostatnio płaciłem 1000, ale za same szkła około 400. Zależnie od wady cena będzie różna bo im większa wada i większy astygmatyzm tym cena pójdzie do góry. Każda dodatkowa powłoka też zwiększ cenę szkła. Ogólnie najbardziej da się oszczędzić na ramkach, bo w zasadzie design jest oderwany od ceny i można znaleźć ładne i brzydkie w każdym zakresie cenowym. Polecam dobrać powłokę polaryzacyjną i antyrefleksową jeżeli prowadzisz w okularach.
  • Odpowiedz