Wpis z mikrobloga

TL;DR szukam drugiej gitary do trzymania na stałe w stroju Eb. Budżet do 1k euro. HH, najlepiej 24 progi.

Byłem dzisiaj pierwszy raz w sklepie muzycznym wypróbować różne gitary. Moją aktualną kupiłem (a raczej wybrałem sobie na prezent) w ciemno przez internet - Ibanez SA 260 - i de facto dzisiaj był pierwszy raz gdy mogłem sobie popróbować, podotykać i poporównywać. No i kurde, nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, ale przyszedłem z zamiarem kupna Epiphone LP 1959, a po wypróbowaniu paru gitar stwierdziłem, że najtaniej i najszybciej kupić tą, co mam, tylko w innym kolorze ¯\_(ツ)_/¯

LP - ślicznie wykonana. Grało się nawet przyjemnie, natomiast po 15 min. grania na niej byłem już zmęczony. Jest tak duża i ciężka, że miałem wrażenie jakbym trzymał panzerfausta w rękach, a nie gitarę.

Fender Player i Player Plus - ok, ale bez szału. Niewygodny mostek. Pokrętła w wyjątkowo upierdliwym miejscu.

Bardzo miłym zaskoczeniem okazał się ESP LTD EC-1000 (picrel) i mimo że nawet nie brałem pod uwagę tego modelu to jestem bardzo zaintrygowany ()

Ma ktoś tą ESP i może się podzielić opinią? Jakie inne warte polecenia w tym budżecie? Bonus pytanie: czy nie wydziwiam za bardzo porównując wszystko do ibaneza względnie małego (niemalże zabawkowego) rozmiaru?

#gitaraelektryczna trochę #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_16391611249d8trfOVtuAAc46zvXArut.jpg
  • 9
@beethoven: Ja mam EC1000, właśnie wersje VB z obrazka ale na Duncanach. Gram nią w standardowym stroju lub Drop D, te pickupy idealnie się nadają do grania klasycznych rzeczy. Ogrywalem też ESP Eclipse II w wykończeniu VB i nie była wg mnie warta aby dopłacać drugie tyle. EC1000 to zawodowe wiosło (Koles z Mgły na niej gra), które zajebiscie wyglada i gra. Ale pamiętaj, że osprzęt (most, przystawki) traci złoty kolor
@XdareckiX: dzięki za hinta z tymi duncanami. W sumie aż do dzisiaj nie brałem w ogóle pod uwagę tego ESPa i dobrze wiedzieć, że jest też model z tymi pickupami.

Ogrywalem też ESP Eclipse II w wykończeniu VB i nie była wg mnie warta aby dopłacać drugie tyle.


Co Ci tam nie podeszło?

Ale pamiętaj, że osprzęt (most, przystawki) traci złoty kolor pod wpływem potu z rąk i wychodzi srebrny


przynajmniej
w sensie że trzymać bazowo w Eb i zakładać kapo do standardowego stroju? Nie pomyślałem o tym i jest to jakaś opcja. Już widzę, jak mi się progi będą mieszać


@beethoven: tak, o to chodzi. Bo zwykle ma się osobne gitary gdy strojenie jest tak inne, że wymaga innych strun, albo wymagana jest inna menzura. A to tylko pół tonu, więc albo sobie stroić gdy chcesz zmienić strojenie, albo zakładać kapo.
@beethoven: E a Eb to tylko pół tonu różnicy, wymiana strun na grubsze nie ma wielkiego sensu moim zdaniem w takim przypadku, chyba że zwyczajnie wolisz grę na grubszych. Grubsze struny wybiera się głównie z powodu chęci gry na dużo niższych strojach, i żeby zachować odpowiednie naprężenie strun. Grubsze struny w przypadku Eb mogą oznaczać większą trudność dla palców, duże naprężenie i więcej wymaganej siły w palcach. Przy niższych strojach grubszosc