Wpis z mikrobloga

Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam się go co on robi z tymi włosami, a on wzruszył ramionami i powiedział "myję je".
Jak to jest, że ja, jak i chyba większość kobiet, aby mieć takie ładne włosy to muszę:
- codziennie - myć szamponem za stówę, nałożyć odżywkę, spryskać przed czesaniem i nałożyć serum przeciw łamaniu się końcówek
- raz na parę dni - nałożyć maskę na 20 minut
- raz na miesiąc - iść do fryzjera na regenerację
Z czego to wynika że mężczyźni nie muszą tyle kombinować? xd
Dodam że nie suszę włosów, a jeżeli już suszę to tylko zimnym powietrzem. Jak nie robiłam tego co powyżej, nawet jak nie farbowałam i miałam naturalne, to strasznie się łamały i wypadały. Teraz nie mam tych problemów, mam ładne i zadbane włosy, no ale ja muszę poświęcić czas i 200-400 zł miesięcznie na włosy, a facet z długimi włosami nie musi robić nic poza myciem xD
#wlosy #mirabelkopomusz #rozowepaski
Sandrinia - Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam ...

źródło: Kb3ukU8.888.mem

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@Sandrinia: musisz sobie odpowiednio dobrać kosmetyki do włosów, by ograniczyć pielęgnację do minimum. Ja mam dwa szampony - rypacz i łagodny, dwie odżywki - proteinową i emolientową + serum na końce. Włosy schną same, są miękkie i lśniące. ;D
  • Odpowiedz
  • 106
@Sandrinia: wygrał na loterii genetycznej xD jeśli Cię to pocieszy to miałam jak ten Twój znajomy, zanim nie zaczęły mi wychodzić po porodach
  • Odpowiedz
@Sandrinia: hormony też swoje dokładają. Mam dwa szampony (a w czasach rosyjskich kosmetyków wystarczył jeden), odżywkę i maskę (jak wcześniej, kiedyś miałam tylko odżywkę) i w połączeniu z suszarką z dyfuzorem, a w lecie że schnięciem bez suszarki wysytarcza. Może po prostu jeszcze nie znalazłaś "swoich" kosmetyków.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela śmieszki smieszkami, ale dokładnie w ten sposób działa szampon.

wypłukuje wszystkie oleje z włosów, przez co ciało produkuje ich wzmożoną ilość i włosy robią się tłuste. Więc znów trzeba je myć itd itd.
Odłożyć szampon na miesiąc, myć tylko wodą i u większości ludzi włosy już nigdy nie będą tłuste xD tylko problemem w dzisiejszych czasach jest ten okres odstawienia
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: W naturze jest tak, że samce są z reguły atrakcyjniejsze od samic. U ludzi również, jednak u ludzi jako istot inteligentnych samice znalazły sposób na upiększanie się, taki jak makijaż, kosmetyki, specjalnie dobrane ubrania itd. Ale na poziomie genetycznym jest jak jest.
  • Odpowiedz
@Sandrinia Przez lata byłem tym kolegą dla większości moich koleżanek. Też się dziwiły że mam takie gęste, grube, ładne włosy, a nie używam odżywek ani innych rzeczy tylko po prostu je myje i to też tylko jak mi się chce xDD

No ale ogólnie to kwestia genetyki. Tak jak z kręconymi włosami. Moja obecna dziewczyna ma podobne włosy jak ja i też nie musi używać żadnych specyfików prócz szamponu. Do tego jeszcze
  • Odpowiedz
  • 18
@Sandrinia Jeśli musisz co miesiąc chodzić na regenerację, to coś jest mocno nie tak. Zawsze tak miałaś (geny) czy coś to spowodowało?
P. S. Szampon za stówę umyje tak samo jak ten za dychę ;)
  • Odpowiedz