Wpis z mikrobloga

Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam się go co on robi z tymi włosami, a on wzruszył ramionami i powiedział "myję je".
Jak to jest, że ja, jak i chyba większość kobiet, aby mieć takie ładne włosy to muszę:
- codziennie - myć szamponem za stówę, nałożyć odżywkę, spryskać przed czesaniem i nałożyć serum przeciw łamaniu się końcówek
- raz na parę dni - nałożyć maskę na 20 minut
- raz na miesiąc - iść do fryzjera na regenerację
Z czego to wynika że mężczyźni nie muszą tyle kombinować? xd
Dodam że nie suszę włosów, a jeżeli już suszę to tylko zimnym powietrzem. Jak nie robiłam tego co powyżej, nawet jak nie farbowałam i miałam naturalne, to strasznie się łamały i wypadały. Teraz nie mam tych problemów, mam ładne i zadbane włosy, no ale ja muszę poświęcić czas i 200-400 zł miesięcznie na włosy, a facet z długimi włosami nie musi robić nic poza myciem xD
#wlosy #mirabelkopomusz #rozowepaski
Sandrinia - Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam ...

źródło: Kb3ukU8.888.mem

Pobierz
  • 141
@Sandrinia: Mam to w domu ;)
Noszę długie włosy. Już po umyciu samym szamponem efekt wzbudza zazdrość u żony, a jeśli czasem dorzucę odżywkę, to efekty są o kilka długości dalej niż jej po wielu staraniach, rozmaitych kosmetykach, maskach, balsamach, odżywkach itp.

Moje są gładkie i lśniące, samoukładające się. A jej się kołtunią, układają w nienaturalny sposób, sterczą i absolutnie nie da się ich rozczesać. Dodatkowo moje schną w jakieś 12
kubako - @Sandrinia: Mam to w domu ;) 
Noszę długie włosy. Już po umyciu samym szampo...

źródło: 2651iqW

Pobierz
@Sandrinia: po pierwsze, geny, po drugie dieta i styl życia też na pewno ma na to wpływ, po trzecie, może właśnie ta zbyt ostra pielęgnacja nie jest wcale taka dobra i im więcej się starasz tym więcej potem musisz różnych kosmetyków używać. Kiedyś na przykład myłem się codziennie mydłem często nawet dwa razy dziennie, efekt? Swędząca przesuszona skóra, musiałem używać bardzo delikatnych drogich mydeł i obowiązkowo rano i wieczorem nakładać krem
@czlowiekzcegla: Widać że nie miałeś cienkich włosów w ręku. Z tymi to dopiero jest #!$%@?, wypadają przy każdej możliwej okazji, a co do czesania to masz do wyboru albo kok albo kucyk, bo właśnie temu że są cieniutkie to się plątają jak #!$%@?. I może być tak, że spędzisz pół godziny na rozczesywaniu wyjdziesz na ulicę zawieje wiatr i masz je do rozczesywania jeszcze raz. A jak są długie to już
@SarahC A ty chyba nie miałaś grubych, gęstych włosów w rękach. Nie wiesz ile roboty jest z ich suszeniem i jak robi ci się na głowie szopa, której nie idzie potem rozczesać, bo włosy są zbyt grube, silne i sztywne aby chciały się jakkolwiek normalnie układać. I zaufaj mi takie włosy też wypadają, cienkich po prostu nie widać, ale te grube to zaraz zwijają się w kłębek i potrafią zapchać odpływ w
@Sandrinia: Pewnie kwestia genetyczna + dieta, ja również tylko myję i stosuję odżywkę, żeby mi było łatwiej rozczesywać. Nie stosuję żadnej specjalnej pielęgnacji, nigdy nie byłam na żadnej "regeneracji u fryzjera", mam jakieś jedno pryskadło po myciu, które ładnie pachnie, i jak czasem mi się przypomni, to tam skorzystam :D
Ogólnie z mojego doświadczenia wynika tez, że im więcej się roztkliwiasz nad włosami, tym gorzej wyglądają i żądają od ciebie coraz
@Sandrinia: polecam olej sesa nakładać na skore głowy i końce raz w tygodniu przed myciem, najlepiej na noc ;) i ogolnie polecam poczytać o równowadze PEH i porowatości włosów. możesz mieć po prostu kosmetyki niedopasowane do Twoich włosów. nieważne czy będą kosztowały 100zl czy 10, jeżeli są niedopasowane to problem nie zniknie. grupa włosing na fb to kopalnia wiedzy na ten temat.