Wpis z mikrobloga

Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam się go co on robi z tymi włosami, a on wzruszył ramionami i powiedział "myję je".
Jak to jest, że ja, jak i chyba większość kobiet, aby mieć takie ładne włosy to muszę:
- codziennie - myć szamponem za stówę, nałożyć odżywkę, spryskać przed czesaniem i nałożyć serum przeciw łamaniu się końcówek
- raz na parę dni - nałożyć maskę na 20 minut
- raz na miesiąc - iść do fryzjera na regenerację
Z czego to wynika że mężczyźni nie muszą tyle kombinować? xd
Dodam że nie suszę włosów, a jeżeli już suszę to tylko zimnym powietrzem. Jak nie robiłam tego co powyżej, nawet jak nie farbowałam i miałam naturalne, to strasznie się łamały i wypadały. Teraz nie mam tych problemów, mam ładne i zadbane włosy, no ale ja muszę poświęcić czas i 200-400 zł miesięcznie na włosy, a facet z długimi włosami nie musi robić nic poza myciem xD
#wlosy #mirabelkopomusz #rozowepaski
Sandrinia - Mam takiego kolegę co ma długie włosy, ładne, zadbane i zdrowe. To pytam ...

źródło: Kb3ukU8.888.mem

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@Sandrinia hej, a czy może brałaś pod uwagę, że to kwestia diety, a nie zewnętrznego dbania o włosy? To pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy. A druga to kwestia tego, że kolega po prostu ma lepszą matrycę budowania włosów, czyt. DNA :) Ale w pierwszej kolejności przyjrzał bym się temu, co jesz i zobaczyć, czy dostarczasz wszystkich składników w odpowiedniej ilości.
  • Odpowiedz
@Sandrinia to proste. Myjąc włosy płynem do mycia naczyń przez wiele lat zostają tylko te najsilniejsze włosy a te słabe, łamliwe po prostu wypadają i tych nie widać. Nazywamy to błędem przeżywalności
  • Odpowiedz
@Sandrinia:
A farbujesz włosy? Ja zacząłem mieć problemy z włosami jak je pofarbowałem ;) Nawet po odstawieniu farb moje kudły nie wróciły do dawnego stanu już nigdy
  • Odpowiedz
@Glacial:

dziwię się, ze nie suszycie włosów. Ja jak pozwolę, żeby włosy mi same wyschły to robi mi się na głowie coś w rodzaju puszystego hełmu, który wygląda bardzo źle.

A widzisz, a u mnie bez suszenia z kolei wyglądają jakbym tydzień nie mył i były tłuste xD
  • Odpowiedz
@Sandrinia z tego co opisujesz to raczej musisz mieć jakiś straszny niedobór witamin albo mieć jakieś choroby autoimmunologiczne. Ja biorąc tabsy na niedoczynnosc tarczycy i endomedrioze ograniczam wypadanie włosów bo przez powyższego mam silne łysienie androgenowe. Prócz tego trzeba brać witaminy i biotynę. A poza tym to myje włosy co 1-3 dni szamponem bez sls. Na noc przed myciem nakładam na cała długość włosów olej, plotę warkocz lub dwa i idę spać.
  • Odpowiedz
@kapazgon Muszę ci powiedzieć że to jest dobry sposób, ale na niskoporowate śliskie włosy. Wiem, bo bo sama stosuje twój sposób i mam zajebiste włosy. Na wysokoprocentowych, kędziorków i zniszczonych niestety muszą poświęcić więcej środków i czasu Aczkolwiek niektóre włosiary przesadzają z ilością pielęgnacji i napędzają konsumpcjonizm w coraz nowe środki.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sandrinia ja mam długie i muszę walić anwena trzy odżywki, co kilka dni wodę lamelarna i jest ok, ale jak tylko wilgoci dostaną to puszą się jak szalone ehhh
  • Odpowiedz
@Sandrinia: po prostu znasz akurat takiego który nie ma problemów z włosami, ja bym nie mógł mieć długich bo wieczorem będą posklejane i tłuste, przy krótszych albo to jakoś wolniej idzie albo może aż tak nie widać
  • Odpowiedz
@Sandrinia: moim zdaniem to zasługa tego, że chłopcy mają przeważnie krótkie włosy przez całe dzieciństwo, czyli zero czesania, szarpania, suszenia, zaplatania. I jak już w końcu zapuszczą te włosy w wieku nastoletnim/dorosłym to mają mocne cebulki i zdrową skórę głowy. Do tego męskie hormony też wzmacniają włosy do pewnego stopnia. Zauważ, że faceci mają wszystkie włosy na ciele mocniejsze i grubsze.

Dziewczynki za to przeważnie mają długie włosy od małego, więc
  • Odpowiedz
@rivers666: to powodzenia w myciu włosów sama woda gdy prowadzisz aktywny tryb życia i po treningu masz spocony łeb
Uwielbiam to piedolenie np o myciu głowy raz na tydzień uskuteczniania przez jakiś wymoczków
  • Odpowiedz
@Sandrinia: loteria genetyczna i grube, ładne włosy, coś jak kobiety w Indiach, mogą nie dbać a włos gruby i lśniący. Tylko pozazdrościć.
Ja mam tak samo jak ty, bardzo dużo zachodu żeby wyglądały jakoś. Szampon po 7 zł, bo te wszystkie markowe z Roossmana, to tylko mi przetłuszczały skórę głowy. Odżywki 3 emilientowa, humektanowa i proteinowa, oleje.
  • Odpowiedz