Wpis z mikrobloga

Chipset w moim mobo z87 g43 od Msi mi walnął. W jednym serwisie powiedzieli, że nie mogą wylutować i chipseta wlutować bo ta płyta swoje lata już ma a mają "nowszy sprzęt". Zaś w drugim serwisie gościu powiedział, że chipset trzeba ściągać z Chin i albo będzie sprawny albo nie.
Ew. kupić padniętą płytę, ale by był chipset dobry.

Znacie może dobrego fachowca co by się tym tematem zajął?
Mógłbym też kupić używane mobo ale nie mam na 100% zaufania oraz pewności, czy płyta podziała miesiąc bądź dwa a potem zdechnie.
#pcmasterrace #komputery
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NatecPL: Zdajesz sobie sprawę, że to ekonomicznie nieopłacalne? Nie wiesz czy przypadkiem, przy okazji, jakieś ścieżki nie padły... Sam widzisz, że to staroć i nie wiadomo ile to w ogóle podziała i czy naprawa pomoże.
@NatecPL: ani technicznie, ani ekonomicznie to nie ma żadnego uzasadnienia, by próbować czipset przelutowywać. Zwłaszcza że razem z nim mogło pójść znacznie więcej, nikt nie będzie 50 roboczogodzin tracił na płytę wartą 100zł.
Robota będzie więcej warta niż cała płyta - kupić cokolwiek, by nadal te podzespoły działały i nie przeżywać.
@Ademu: W serwisie ustalili, że padł chipset. O ścieżkach nic mi nie wiadomo. Ogólnie chipset padł bo było wyładowanie w te wakacje. O ile zasilacz zrobił swoją robotę, ale i tak płyta dostała bo poszło po lanie z routera.

Mam na uwadze wszystkie możliwe scenariusze.