Wpis z mikrobloga

Siema, pytanie o taką sytuację:

Typek bił się z potworkiem, był to słaby potworek, gdyby wygrał z nim - wygrałby grę.
Aby mu przeszkodzić rzuciłem kartę która powodowała że zamiast niego, z potworkiem będę walczył ja, ale pod warunkiem że ktoś mi w nim pomoże. Ktoś się zgodził.
Także w tej sytuacji wygrywałem, z potworka mając +1 poziom, i po tym rzuciłem karty 2x +1 poziom, co w tym momencie dawało mi 10 poziom.

Ogólnie nie uznali tego - nagle ten, który zgodził mi się pomagać się wycofał.

Mógł się wycofać? Według mnie nie, bo przykładowo pomagając gdy się przegra to oboje graczy muszą uciekać przed potworem, gdyby się dało po prostu 'rozmyślić' to nie miałoby to sensu.

Mogłem tak wygrać? Według mnie tak, bo zdobyć 10 poziom mogę tylko walcząc z potworem, a walkę z potworem w tej rundzie wygrałem.

#munchkin #grybezpradu
  • 12
@IreuN: w munchkinie chyba jest tak, że nie możesz sobie wbić ostatniego poziomu kartą, więc nie powinieneś mieć 10 poziomu, a on nie może się wycofać
Ale jednak wycofać się nie mógł, prawda?


@IreuN: Oczywiście, że nie mógł się wycofać. Skąd w ogóle pomysł, że z deklaracji pomagania można się wycofywać?
@venomik: Okej dziękuję.

@venomik: @r__k: @piotroo11: Jeszcze was zawołam do kolejnego pytania:

Odpuściliśmy przeszkadzanie graczowi, przez co wygrał, potem okazało się że ten powtór daje +2 poziomy i ten gracz wygrałby grę, no więc jednak postanowiliśmy dalej mu przeszkadzać ( tak by nie wygrał walki i gry ). Kto tu #!$%@?ł?
@IreuN co do walki z potworem i rzucaniem kart "zyskujesz 1 poziom" wygląda to tak, że karty dające ci za darmo dodatkowy poziom można używać w dowolnym momencie gry tak samo jak klątwy. Abyś mógł wygrać grę będąc np na 7 poziomie, to podczas trwania walki musisz rzucić na siebie karty dające +1 poziom a potem zakończyć walkę aby uzyskać poziom za jej wygranie. W ten sposób wszystko działa wg zasad.

Przypomnę