Wpis z mikrobloga

Pisałem dziś o tym jak jechałem z #katowice i pierwszy raz miałem przyjemność przejechać przez bramki. A więc po kolei: chciałem dotrzeć z Katowic na zjazd Rybnik/Gliwice (ul. Rybnicka). Po drodzę widziałem znaki że droga płatna zaczyna się za moim zjazdem więc jadę luzem. Zapomniałem jednak, że zjazd na Gliwice jest jakiś kilometr za bramkami. No i zaczynają sie schody. Nie chciałem klikać w czasie jazdy, to zjeżdżam na pobocze przed bramkami. Ledwo się mieszczę, bo całe pobocze #!$%@? autami. Odpalam zajebistą apkę rządową i chce sprawdzić czy muszę coś płacić w ogóle. Ni #!$%@? - nie dowiem się. Chce po prostu uaktywnić przejazd i tyle. Znowu jest problem - mam dwa auta i przy rejestracji podałem numer rejestracyjny drugiego. Szukam 5 minut opcji by dodać inny samochód - nie ma takiej opcji w apce. Widzę jednak że jest aktualizacja - no to aktualizuje na zajebiscie działającym Playu. Mija 10 minut, ja dalej nie wiem czy przejazd jest płatny ani jak dodać inne auto. Googluje, wchodzę na stronę e-tolla. Loguje się przez bank - samo logowanie 2 minuty. Jestem na stronie i znowu problem - nie widzę opcji dodania pojazdu. Z uwagi, że drugie auto jest firmowe to dodaje konto firmowe (wchodząc na profil prywatny nie ma opcji dodania pojazdu, są noty, opcje finansowania itd Uznałem wiec, że może trzeba dodać kolejny profil). Tutaj znowu problem - muszę po raz kolejny dodać 20 zeta na dzień dobry przed pójściem dalej. No #!$%@? - już wcześniej wpłaciłem 20 zeta by założyć to gówno, a tu mam kolejne 20 zeta płacić niewiedząc nawet czy muszę coś opłacać za ten odcinek. Wkurzyłem się, napisałem wtedy post na wykopie czy ten odcinek jest płatny i w miedzyczasie wyszedłem podpytać innych kierowców. Wybór aut był spory wiec z tym akurat nie miałem problemu. Podpytałem kilka osób i każdy albo nie wiedział albo miał też problemy z apką. Dłużej zgadałem się z gostkiem który też chciał zjechać tym samym zjazdem, ale też nie wiedział czy jest płatny czy nie i doradził mi bym zainstalował autopay. Widziałem, że też to akurat instaluje. Podziękowałem, wróciłem do auta - zainstalowałem autopaya. No powiem Wam że zupełnie inna bajka. Jest opcja dodania karty, jest opcja dodania pojazdu, wszystko prosto, przejrzyście, intuicyjnie. Przejechałem z zainstalowanym autopayem i od razu wiadomość gdzie jechałem i że naliczono 0 zł. No bajka. Na koniec kilka uwag:
- z każdym przełączeniem e-tolla na chrome czy mapy googla musiałem się logować ponownie dla bezpieczeństwa... W sumie więc jakieś 5-6 razy musiałem podać pin i zaakceptować komunikat o bezpieczeństwie. No po jaką cholerę? Czy przez 5 sekund coś miało się zmienić? To nawet apki z banku dają kilka minut czasu.
- strona mobilna jest dużo mniej intuicyjna niż wersja na przeglądarkę. Na przeglądarce od razu udało mi się znaleźć opcje dodania kolejnego pojazdu. Na telefonie klikałem każdą opcję i link po kolei i tej opcji nie widziałem. Teraz widzę, że opcja ta jest po wejściu na profil i po kliknięciu na menu - mam jednak wrażenie, że siedząc w aucie strona nie wczytała mi się poprawnie - albo nie było widoczne menu, albo css wywalił je gdzieś poza ekran. Spędziłem jednak kilka minut i mimo klikania dosłownie wszystkiego nie znalazłem tego.
- mimo, że nie jechałem w godzinach szczytu to obraz był mocny - auta zawracają 100 metrów przed bramkami, bo nie było tam barierek oddzielających, przed bramkami na poboczu w cholerę aut, za barierkami po lewej kolejny sznur. Nikt nie wie do końca w 100% co zrobić. A gadałem z osobami dość młodymi. Co by było gdyby jechał jakiś dziadek lub osoba bez smartfona? Pewnie by przejechali i o opłacie dowiedzieli by się z listu z wezwaniem do zapłaty
- jak w apce może nie być jakichkolwiek #!$%@? opcji jak dodanie auta, sprawdzenie które odcinki są płatne, podpięcie karty.

No #!$%@? serio, to mnie pokonało po prostu... Jestem po informatyce (technik), jestem tu 13 lat więc o błędach serwisów wiem wiele ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), testowałem kiedyś serwisy internetowe pod kątem błędów i funkcjonalności, uczyłem się programować, moja praca jest związana z komputerami, internetem i apkami... i #!$%@?, poległem. No takiego gówna jak ta apka to nie widziałem dawno.

Już mi lepiej, dawno mnie tak nic nie #!$%@?ło jak ta apka. Już mam oba auta dodane w autopay i e-toll, ciekawe co się odwali następnym razem.

#bekazpisu #gorzkiezale #motoryzacja #samochody #autostradypolska #etoll
  • 9
@Lapidarny: a w aplikacji e-toll pl trzeba coś potwierdzać po zakupie? Bo w sumie to kupiłem bilet i o nim zapomniałem. Na następny dzień jechaliśmy i nawet nie sprawdziłem czy trzeba coś tam więcej klikać.