Wpis z mikrobloga

nie wiem gdzie wy karpie kupujecie że wam to wali mułem. Karpia jem raz do roku, ryba jak ryba po #!$%@? się #!$%@?.


@Crisu Ja bardzo lubię ryby - prawie wszystkie. Jem bardzo dużo ryb, myślę że z 10 razy więcej niż statystyczny Polak - może dlatego, że mieszkam w miejscowości nadmorskiej i mam znajomego pływającego na kutrach, przez co mam świeże ryby i 5 razy taniej ( ͡° ͜ʖ
@pan-bartolomeu-dias: Ale co ty sie usrales jakiegos marketu, co to rybnego nie ma? Ja wiem, ze p0lacy kupuja absolutnie wszystko z marketu, ale nie wrzucaj kazdego do tego samego wora, prosze cie xD

@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: to ma zwiazek ze stanem wojennym, komunizmem i tym, ze karpia wyhodujesz wszedzie, szybko rosnie, jest duzy i tani a w tamtych czasach nie bylo tak latwo o produkty wiec jest karp jako potrawa wigilijna. Do
@MosMaus: to szacun dla twoich rodziców, że im się udało to wyjaśnić i przyjęli do wiadomości. Mój stary to pamięta ze juz od dziecka był karp, w PRL żył to by wiedział że dopiero wtedy się to pojawiło, i tak w ogóle jest to polska tradycja z czasów średniowiecz niczym bigos xD
@SlavedWizard: coś w tym jest. Ogólnie zgadzam się, że sama w sobie jest to słaba ryba. Na święta od zawsze przyrządza go moja babcia i zajadam się nim po prostu na zmianę z pierogami. Miałem okazję 2 razy spróbować gdzieś indziej i smakował jak gówno :D