Wpis z mikrobloga

Temat - Wynik nierozstrzygający testu PCR, detekcja RNA wirusa SARS-COV2.
Czy jest obowiązek prawny poddawania się co 48h, jak sugerują w wyniku nierozstrzygającym, kolejnym testom wymazom aż do skutku, aby łaskawie wyszło rozstrzygająco?
I czy kwarantanna nałożona automatem przed pierwszym testem zaczyna biec od początku podczas wystawiania kolejnych skierowań czy jest jedna i raz liczona od początku i kończy się po 10 dniach tak czy siak, nawet jeśli testy kolejne w jej trakcie dają ciągle wyniki "nierozstrzygające"?
()
Mam wrażenie, że te tzw. wyniki nierozstrzygające testów PCR na covid są jak uwalane egzaminy na prawo jazdy, żeby kandydat wydał więcej kasy na poprawki. Laboratorium zarabia na każdym teście zapewne bez względu na to jaki jest wynik, więc zmuszanie ludzi do robienia kilku testów pomnaża ich zyski. A płaci NFZ.
(°°
#koronawirus #testypcr #kwarantanna #medycyna #laboratorium #nfz
  • 9
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: no to musiałaś coś źle zrozumieć, albo coś mataczyli, żeby nie było ich winy i żeby zarobili podwójnie więc Ci tak wpisali, bo jeśli jest niewystarczająca ilość materiału do badania to powinien być wynik niediagnostyczny, a wynik nierozstrzygający to wynik niejednoznaczny np. na krawędzi czułości metody diagnostycznej.
Ale nie tego dotyczyły moje pytania.
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Twoje pytanie to po raz kolejny doszukuwanie się spisku tam gdzie go nie ma. I nie, nie pomyliło mi się. Nierozstrzygający i niediagnostyczny to z punktu widzenia pacjenta "jeden pies" - tak czy siak musi go powtórzyć.
  • Odpowiedz
  • 1
@SkrytyZolw ok, tu masz rację, że skutek jest ten sam. Pytanie tylko czy MUSI do skutku biegać po mieście w chorobie żeby ciągle wymazy powtarzać, aż wynik wyjdzie tak lub nie. I skąd wiesz czy nie ma w tym sposobu na podbicie liczby testów i zarobienie większej kasy? :)
A Tobie wyszedł ten drugi test już jednoznacznie?
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Bo pobierałam wymazy przez pół roku i wiem jak to wyglądało ¯\_(ツ)_/¯ Nie ma tu żadnego spisku, po prostu czasem ktoś się pomyli, a czasem po prostu ktoś ma w dupie obowiązujące przepisy dotyczące pobierania wymazów. Oczywiście lepiej by było mieć jednoznaczny wynik, ale sytuacja i tak się poprawiła, obecnie tych błędów jest zdecydowanie mniej niż na samym początku.
  • Odpowiedz
Bo pobierałam wymazy przez pół roku i wiem jak to wyglądało

@SkrytyZolw: O no to się znasz na temacie :)
Czy osoba pobierająca wymazy, która jest ubrana w kombinezon, gogle i rękawiczki powinna dezynfekować dłonie (rękawiczki) w czasie pomiędzy pacjentami, którym robi wymaz? Wydaje mi się, że to ważne. Bo jak widziałem nic takiego facet, który pobierał wymazy nie robił, a obserwowałem kilka wcześniejszych osób i sposób przeprowadzania badania. Wszystko robił
  • Odpowiedz