Wpis z mikrobloga

Wjazd do #usa bez szczepienia - ktoś przechodził temat czy trzeba przetrzeć szlaki?

Wiem ze jest kwarantanna na przylocie, ze trzeba odpowiedni zestaw dokumentów w przypadku zwolnienia medycznego, test po przylocie i tak dalej, ale czy ktoś przechodził przez cały proces id początku do końca bez szczepienia i wleciał do USA?

Dodam #100dnibezkwarantanny dla zasięgu xD

#pytanie #koronawirus #szczepienie
  • 20
@Rabusek: Nie wpadasz w kategorię "Persons with documented medical contraindications to receiving a COVID-19 vaccine" ? Chyba, że Cię z kimś mylę.

Na dodatek za pół roku będą nowe zasady, nowe warianty etc
Nie wpadasz w kategorię "Persons with documented medical contraindications to receiving a COVID-19 vaccine" ? Chyba, że Cię z kimś mylę.


@wrzesien: wpadam, ale nie mam pojęcia jakie dokumenty przygotować, czy mają być pod przysięgą tłumaczone, czy mam dołączyć dokumentacje medyczną, czy ta tez ma być tak przetłumaczona, czy mogą mi odmowić mimo to wjazdu, gdzieś czytałem kiedyś że dokumenty przyklepuje ambasada - ile w tym prawdy teraz nie wiem
@Rabusek: Proszę, wszystko jasno opisane.

Na Twoim miejscu radziłbym zdobyć i przetłumaczyć zaświadczenie lekarskie (u tłumacza przysięgłego oczywiście) i skontaktować się z MSZ w sprawie ewentualnego Apostille lub Legalizacji. Z tak przygotowanym kompletem dokumentów udałbym się do ambasady USA w celu ustalenia czy potrzeba jakiegoś dodatkowego zatwierdzenia dokumentów (myślę, że jak zadzwonisz i im na spokojnie wytłumaczysz temat - to Ci to pomogą ogarnąć) z ich strony.

Po załatwieniu powyższych
m-wjeczur - @Rabusek: Proszę, wszystko jasno opisane. 

Na Twoim miejscu radziłbym ...

źródło: comment_1640738127AQb7Uozry9RVxSSVxSqTUx.jpg

Pobierz
Łatwiej (no i być może taniej) byłoby "poprosić" pielęgniarkę w punkcie szczepień żeby nie trafiła w ramię.


@m-wjeczur: ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem, ale to by godziło w moje przekonania żeby nie uczestniczyć w tym cyrku. Faktycznie najprościej by tak było, do tego dżonsonik, przyklepany chwilkę przed zmianą prawa na 12 miesięcy od lutego 2022 do lutego 2023...

Durne mamy czasy. Bedę próbował z ambasadą.
@Rabusek:


Byłem latem w Gruzji na jakiś miesiąc (posiedzieć i zapoznać się kaukaską biurokracją ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i z racji ówcześnie panujących zasad (tj. obowiązkowej kwarantanny nakładanej na osoby niezaszczepione na COVID-19 po powrocie do Polski z krajów spoza strefy Schengen) postanowiłem zażartować sobie z tych zasad i dostać się do Polski bez kwarantanny.

Szybciutki research uświadomił mi, że z Gruzji mogę polecieć do Turcji bez
@m-wjeczur:

Po załatwieniu powyższych spraw skontaktowałbym się z linią lotniczą i dowiedział się jak z ich strony wygląda procedura przekazania tych dokumentów (i oczywiście przesłałbym wszystko co potrzeba z dodatkowym zapasem czasu).


Sprawdzają wszystko na lotnisku, masz do wypełnienia z 4 kartki gdzie zaznaczasz czy wjeżdżasz ze szczepieniem czy na wyjątku plus dodatkowo na papierze musi podpisać się ktoś z linii lotniczych, że zostało to sprawdzone. Co najciekawsze, jeśli wjeżdżasz na