Wpis z mikrobloga

Moi rodzice (oboje już 60 lat na karku) zawsze traktowali moją sympatię do planszówek jako niegroźne dziwactwo. Widząc ceny gier komentowali jedynie "Najważniejsze, że nie wydajesz na wódkę" i tyle. Grać nie chcieli - jedynie w Dixita mogli zagrać, bo to zabawa. Ale żeby siedzieć nad grą i się zastanawiać nad ruchami? Kto to widział? ;)
Jakiś czas temu udało mi się ich namówić na Sagradę. Zagrali raz, drugi, trzeci. Następnym razem jak ich odwiedzałem to usłyszałem pytanie 'Ale jak to tak bez Sagrady przyjezdzac?'.
Pomyślałem, że kupię im Wsiąść do pociągu na święta. Pomyślałem, że będzie opcja w coś zagrać bez konieczności wożenia czegokolwiek. W to, że będą sami grać, kompletnie nie wierzyłem.
Zagraliśmy w święta kilka partii, w poniedziałek wróciłem już do siebie. A wczoraj dostaję taką wiadomość na Messengerze:
()

#grybezpradu #gryplanszowe
venomik - Moi rodzice (oboje już 60 lat na karku) zawsze traktowali moją sympatię do ...

źródło: comment_1640804435supmyWkIe0kMUMIcB5bkQm.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@venomik: absolutnie nie czytam komentarzy. Chciałem jedynie napisać, że jestem dumny! ()
Do zobaczenia przy stole z nowymi planszówkami

  • Odpowiedz
a moi nic. Jedyny sposób spędzania z nimi czasu to przed TV. Ehhh


@Lohengrin: A próbowałeś? Bo to co piszesz było moją motywacją. Sporo czasu z odwiedzin rodziców tak wlasnie wyglądało. Siedzimy przed telewizorem. Albo każdy wpatrzony w telefon. Albo mama siedzi przed kompem ogarniajac rzeczy do pracy. Albo jakaś kombinacja tego.

Dobry wpis! Moze zalozysz tag i bedziesz wrzucal opisy popularnych/ciekawych planszowek?


@wcaleniepchamsiewmultikonto: Dzięki! :)
Tagu nie bede raczej
  • Odpowiedz
ale super. sama Sagradę niedawno odkryłam i propaguję bardzo. poza tym że po zagraniu w coś 15x w ciągu 2 tygodni (okres wypożyczenia) zaczyna mnie trochę od tego mdlić


@noelo_cohelo: Sagrada nalezy do planszówek, w które zawsze chętnie zagram jak ktoś zaproponuje, ale niekoniecznie czuję potrzebę aby samemu wyciągać akurat tę grę. Są inne, które lubię ciut bardziej.
Ale też pamiętam, że sporą wadą Sagrady było dla mnie to, że kostki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: @venomik:
Jeśli chcecie pociągnąć dalej temat pociągów dla starszych polecam rozbudować ich kolekcje i WDP Dookoła Świata. Mamy tam również plansze Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Masz dużo nowych zasad i większą regrywalność ze względu na podjęcie decyzji o strategii na daną rozgrywkę przed grą poprzez dobranie promów i wagonów. Mimo mnogości zasad i ogromnej (serio) planszy gra może stać się ich przyjacielem na długi czas, a zasady przyswojone będą
  • Odpowiedz
@venomik: Ja kilka lat temu rodzicom kupiłem Carcasonne, mają już z 5 dodatków. No i kilka mniejszych gierek też mają, do takiego lightowego grania z rodzicami Domek jest perfekcyjny.
  • Odpowiedz