Wpis z mikrobloga

Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów przekroczy prędkość to kwota tego mandatu idzie w mnożnik *2.


Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje, a tylko przekroczy Odrę, będzie w Polsce i już "ograniczenia nie interesują mnie"? Uważam, że to jest jedna z lepszych decyzji #pis w ostatnich latach.

#prawo #prawojazdy #przepisydrogowe #samochody #2022 #mandat #niepopularnaopinia
g.....i - Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów prz...

źródło: comment_1641042810j2qLnzczrWdBfNmDrd8xP0.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: I dobrze, że się w końcu za to biorą. Może liczba #!$%@?ących dzikusów w swoich zapierdzianych audicach trochę spadnie. Ciekawe, że w Anglii pomimo jeszcze bardziej restrykcyjnych przepisów ludzie potrafią ich przestrzegać, u nas oczywiście liczy się #!$%@? "szybko ale bezpiecznie"
  • Odpowiedz
@MatPL1122: Pominąłem to świadomie, dla sensu mojego argumentu jest bez znaczenia. No i tam jak jest ograniczenie na autostradzie, to jest przestrzegane.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: para podatek i pseudo poprawa bezpieczeństwa.
Największy wpływ na bezpieczeństwo i jego poprawę ma infrastruktura a nie prędkość. Dowodzi tego że na A i S jest mniej wypadków już na dziadowskich drogach loklanych.
  • Odpowiedz
@Voltix: Bardziej dotkliwe jest zatrzymywanie prawo jazdy. Do tego ten absurdalny podział przekroczenia prędkości. Dla mnie to zwykły skok na kasę podatników, a nie próba zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach
  • Odpowiedz
@dulek: Poza tym to kraj mający 90mln obywateli mniej więcej czyli x2 polska i mówisz że brak limitu na 60% autostrad nie ma znaczenia dla twojego argumentu? No kurde chyba jednak trochę ma xDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@feber: w sumie to całkiem sensowne posunięcie pod względem bezpieczeństwa na drodze - większości nie będzie się chciało myśleć, że o tyle to mogą przekroczyć a więcej to mandat za duży, po prostu będą #!$%@?ć ile fabryka dała ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: No i gdzie są te ograniczenia z dupy? Podasz mi jeden przykład? 50 km/h w mieście? XD Jeździłeś kiedyś po Niemczech, albo przede wszystkim Szwajcarii, Austrii? Tam byś się zesrał jakbyś zobaczył na autostradzie nawet 70 km/h (!) w obrębie miast. A dziwnym trafem wyższe ograniczenia ma Ukraina, Rosja, gdzie serio jeżdżą może nie syreny ale wiek aut jest zdecydowanie wyższy.
  • Odpowiedz
@Voltix: Nie jestem kierowcą, więc mi te kary nie grożą. Po prostu są moim zdaniem wygórowane i obawiam się, że nie zwiększą bezpieczeństwa na drodze, tak jak podatek cukrowy nie spowoduje, że ludzie zaczną żyć bardziej zdrowiej. Ale to tylko moje zdanie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz