Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś kto używa Radeonów z serii RX? Mam RX470 i od dobrego roku, każde sterowniki, które instaluje, nie działają poprawnie, #!$%@?ą obraz w grach i na pulpicie; wkurzam się mocno, bo bez najnowszych sterowników nie zagram w Forza Horizon 5, ciągle próbuje je instalować i usuwać z DDU, ale za każdym razem działają tylko jakieś z końca 2020

#pcmasterrace
#radeon
#amd
#komputery
#kartygraficzne
  • 21
Używam 20.11.2
Nie doszukuję się raczej uszkodzenia technicznego, jakis czas temu czyscilem komputer z podzespolami dokladnie i nie dało to nic, jedynie powrót do tych sterowników
@Czimchik: Były błędy i ich kody, ale nie umiem tego interpretować
Konkretnie to niewczytujące się obrazy w przeglądarce - próbowałem kombinować z akceleracją sprzętową, ale nic nie dawało
W grach dziwne glitche graficzne, głównie tekstur
Od czasu do czasu wywalało elementy graficzne Windows Aero
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nitrochaser: to mogą być fizyczne uszkodzenia karty, ktoś mi kiedyś pisał, że karta w różnych miejscach nagrzewa się i rozszerza, a to może powodować rozszerzanie się mikropęknięć i ujawniające się nieciągłości ścieżek

jeśli masz na gwarancji i procesor ze zintegrowaną grafiką rozważ odesłanie do serwisu

ale zacznij od banałów, jak czysta instalacja sterowników do najowszej wersji whql

podeślij też jeden z kodów błędu, na necie na pewno coś bedzie
@nitrochaser: Jakiej marki rx? Masz problemy w stylu artefaktów w postaci migających linii lub kropek w aplikacjach korzystających w akceleracji sprzętowej?
Jak bardziej chodzi o wyłączanie obrazu na całym ekranie, to raczej problem z zasilaniem GPU.
Stała się dziwna rzecz
usunąłem jeszcze raz sterowniki przez DDU, zainstalowałem najnowsze i po kolejnym restarcie przestała działać myszka, musiałem ją wpiąć i wypiąć, pondato w ukrytych ikonach pojawiło się hamachi, które dawno usunąłem z autostartu
@nitrochaser:
miałem crashe na rx 480, którego kupiłem 5 lat temu i dalej używam. temperatury były git, ale na nowych sterownikach crashowały gry i userbenchmark, a na starych wydajność była słaba. wymieniłem pastę termoprzewodzącą na inną i wszystko zaczęło działać git. Zrób test w userbenchmarku i podeślij