Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, dziś w wieku 17 lat niestety odszedł mój kot Brando.

Postanowiłem zostawić tu informację jako pewnego rodzaju zamknięcie jego historii. Kot trafi pod mój dach 2,5 roku temu właśnie za pośrednictwem wykopu (wpis).

W święta dwa lata temu drugi raz zawitał na wasze ekrany prosząc łaskawie o plusy (wpis).

Spodobało mu się na tyle, że mimo iż próbował udawać że nie zabiega o atencję, już rok później postanowił zagrozić nam wszystkim odwołaniem świąt (wpis). Jak widać z niezłym skutkiem.

W tym roku pewnie znów coś by wymyślił gdyby nie to, że był już na to zbyt słaby.

Od roku zmagał się z niewydolnością nerek. Leczenie pozwoliło mu jeszcze trochę komfortowo pożyć, ale w końcu musiało nadejść nieuniknione, czyli ostatnie stadium tej przypadłości. Niestety nie można było mu już pomóc.

Dzisiaj usnął po raz ostatni w przychodni weterynaryjnej, w której był leczony. Nie była to łatwa decyzja. Przez te 2,5 roku zdążyliśmy się mocno zaprzyjaźnić.

Na koniec, bo zawsze wydawało nam się, że lubi komplementy:
To był dobry, mądry i ładny kot.
#koty #weterynaria #pokazkota #zwierzeta
Monroe - Mireczki drogie, dziś w wieku 17 lat niestety odszedł mój kot Brando.

Pos...

źródło: comment_1641233049PscHSIbvwiH0GD52YY276U.jpg

Pobierz
  • 20
@balbezaur: W tym wypadku wiek. Natomiast odnośnie pożywienia, na wypadek gdyby miało Ci się to przydać, w momencie wykrycia niewydolności należy zmienić dietę na tzw. 'renal', czyli dietę nerkową. Niewydolność na wczesnym etapie powinna dać się wykryć podczas badań krwi.
@balbezaur: @balbezaur: Nie na dietę "rental", a ograniczenie maksymalne białka na rzecz tłuszczu i duuuzo wody, zero suchej karmy. Karmy renal to niestety ciulstwo. :( Szczególnie te suche.. sucha karma odwadnia, a kota trzeba nawodnic. Idealnym sposobem byłby barf nerkowy. W tzw przełomie mocznicowym kiedy kot nie chce nic jeść, wiadomo, karmimy go czymkolwiek, choćby miał to być whiskas. Mójego kota poza skłonnościami (niewykryta wcześnie choroba serca, serce i nerki