Wpis z mikrobloga

@maateusz123: miałem podobnie w Skodzie, zauważyłem, że ujawnia się to na zimnym silniku, w czasie mrozów, zwłaszcza gdy próbuję gwałtownie przyspieszać. Jeszcze raz zapalił się EPC. Dałem do ASO Skody, nic nie wykryli, zrobiło się cieplej, ikonka sama zgasła. Teraz włącza się czasami i potem gaśnie ¯\_(ツ)_/¯

@Krabowski: ile taki aku ma żywotność w Vagach? Dwulatek to już staroć?
ile taki aku ma żywotność w Vagach? Dwulatek to już staroć?


@Precypitat: jak będziesz ładował taki prostownikiem kilka razy w roku to powinien dłużej pociągnąć. W samochodach bez start-stop oryginalny akumulator jest w stanie dociągnąć nawet do 10 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ile taki aku ma żywotność w Vagach? Dwulatek to już staroć?
@Precypitat @maateusz123 mój oryginalny przetrwał 5 lat, ale wtedy było sporo tras, kolejny Exide 4 lata, ale jazda tylko po mieście
Z doświadczenia to jeśli jeździsz tylko po mieście to używając radia, klimy, grzania it'd max 3/4 lata, może dłużej jeśli będziesz o niego dbał (prostownik raz do roku/ raz na pół roku)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maateusz123: @Krabowski: wg mnie akumulator dostaje strzała przy rozruchu samochodu i w zależności czy napięcie spadnie mu wystarczająco nisko wyskakuje check lub nie. Ten spadek napięcia może być różny w zależności od warunków.
Podjedź do sklepu z akumulatorami niech podłączą tester i będziesz wiedział w jakim jest stanie. Ewentualnie daj go pod prostownik i zobacz wtedy. Pamiętaj tylko, że jeśli akumulator jest już umierający to po naładowaniu może być ok,