Wpis z mikrobloga

#serwery #vps #ovh #aws #digitalocean #devops

Gdzie kupić tani serwer/VPS/hosting/chmurę z jak najlepszym stosunkiem ceny do RAM?

Mam aplikację, która składa się z kilku kontenerów Dockerowych (aplikacje, bazy danych, kolejki), które wymagają dużo RAM-u (myślę, że tak 8 GB to minimum, jak nie więcej). Ale to taka domowa aplikacja, która prawie nic nie robi, więc CPU praktycznie nie używa (jedynie przy starcie, ale to mogę sobie poczekać dłużej).

Na OVH widzę np. 8 GB za 98 zł miesięcznie. Ale nie da się wziąć mniej CPU niż 4, żeby obniżyć cenę.
  • 8
@mk321 jak dużo nie pracuje to możesz odpalić Azure container instances i uruchamiać kontenery kiedy potrzebujesz, automatycznie logic appem raz na kilka godzin / na event itp wtedy wyjdą jakieś grosze bo płacisz tylko za czas jak działa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: no właśnie nie może usypiać. Bo chcę żeby była cały czas dostępna (chodzą joby które raz na kilka godzin coś robią) i żebym w każdej chwili (ale raz na kilka godzin) mógł wykonać request.
@mk321 to możesz przenieść kod z kontenerów na funkcje Azurowe - nie powinno być z tym dużo kłopotu. Aplikacja będzie bezczynna i nie załadowana, ale przy requescie się wybudzi - po prostu będzie ciut dłużej przy coldstarcie. Joby cykliczne obsłużysz timerem i też po sprawie. Jeśli Twoja apka będzie miała bardziej obciążającego joba do wykonania gdzie Ci ten ram będzie potrzebny, uruchom z funkcji kontener, daj mu zmielić co tam ma zmielic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: ale te moje aplikacje to poza moim kodem w Javie/Springu to gotowe aplikacje (bazy danych, kolejki, ElasticSearch, Zabbix itd. itp.). Nie da się tego na funkcjach Azure uruchomić.
@mk321 no to średnio będzie jak to rzeczywiście w ten sposób chcesz mieć postawione bez vmki, już prędzej jakiś kubernetes no ale standardowo za nodea trzeba będzie zapłacić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: dlatego właśnie chciałbym VM-kę. Tylko żeby miała np. 8 GB RAM i 1 CPU.

Widziałem jak na forach ludzie szukali serwerów do gier, to im zależało odwrotnie np. 1 GB RAM i 4 CPU.

Szkoda że te VM-kmi mają zasoby na stałe, a nie że można sobie wybrać ile się chce i płacić za poszczególne GB RAM i poszczególne CPU.

Na jakimś Kubernetesie też bym mógł to postawić, ale za