Wpis z mikrobloga

Siema elektryczne świry, jest problem, wylała mi się woda na przedłużacz #brawoja i w środku jest woda. Przedłużacza trochę mi szkoda wyrzucać, i chciałbym go sobie rozkręcić i wysuszyć. Jednak tu pojawia się problem - zamiast śrub ma takie dziwne zaślepki (?). Da się to jakoś otworzyć, czy jedyna opcja to upier****ć kabel i zarobić sobie nową końcówkę?

#elektryka #listwa #listwazasilajaca #przedluzacz
Zgrywajac_twardziela - Siema elektryczne świry, jest problem, wylała mi się woda na p...

źródło: comment_1641469877f8IbqP8dLjdPRmKp8MxU8E.jpg

Pobierz
  • 20
@Zgrywajac_twardziela: nie obraź się, mam taką zasadę, że jak ktoś musi pytać o takie rzeczy randomów w internecie, to powinien kupić nowe, sprawne. Nie wiem jakie masz zabezpieczenia w instalacji elektrycznej i nie chcę Cię mieć na sumieniu, jak podłączysz zawilgocone, albo nie zauważysz iskrzenia.

Wiesz, czemu tam nie ma normalnych śrub? Bo producent nie przewiduje otwierania i naprawiania tego przez przypadkową osobę.
@Ravenek: Nie obrażam się, rozumiem Twoje podejście. Jednakże zaznaczę, że "naprawiałem" już w życiu co najmniej kilka takich przedłużaczy, z tym że nie ma tam śrub i nie da się go rozkręcić, spotykam się pierwszy raz, stąd pytanie. Myślałem że to może jakieś zaślepki czy zatrzaski, które da się otworzyć, jak nie ma takiej możliwości to ciachnę kabel i zarobię nową końcówkę i tyle ¯\_(ツ)_/¯
@Zgrywajac_twardziela: to albo nity, albo jakiś rodzaj główki do którego pewnie i tak nie masz śrubokręta, wiec trzeba rozwiercić, a nie masz wiertarki, wiec nowa końcówka to Twoja jedyna bezpieczna opcja. Wysuszenie nie jest jakimś samobójczym pomysłem, ja bym tak zrobił, ale ja wiem na co zwracać uwagę i jakie mam zabezpieczenia instalacji w razie czego. No i życie mi nie jest jakoś specjalnie miłe, jak już o tym rozmawiamy.