Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
Dziś dieta mandarynkowa ()
Ktoś chętny? Jeśli jesteś pasażerem tego pociągu, masz odwagę podejść do lokomotywy i zapukać wtedy masz mandarynkę.
Co za deal! ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


Wczoraj widziałem to znalezisko i się we mnie trochę zagotowało.Takie sytuacje są niestety ale dość częste i rzadko ja, jako maszynista, jestem w stanie temu zaradzić CHOCIAŻ powinienem dostać informację o tym, że tor wjazdowy dla mojego pociągu się zmienił. Tylko skąd ja mam wiedzieć na jaki powinienem w ogóle wjechać wg planu? Tutaj obowiązuje chyba jakaś siła wyższa, o której nie wiem. Moim zdaniem w rozkładzie jazdy brakuje informacji o tym, na jaki tor i przy którym peronie zostanę przyjęty, aby móc zwrócić na to uwagę i reagować w razie nieprawidłowości.
Kilka dni temu w Koninie przyjęto nas błędnie na tor 2 zamiast 4 (o tym akurat wiedziałem, bo już wcześniej ten pociąg jechałem), a dla pasażerów nadal wyświetlał się pociąg międzynarodowy nad głowami zamiast poprawnej informacji o naszym pociągu. Jeden peron, dwie krawędzie, oba pociągi do Warszawy.... Efekt? Zdezorientowani pasażerowie. Całe szczęście szybkie zgłoszenie do dyżurnego i problem udało się rozwiązać bez większych szkód.

A jakie są Wasze historie związane z takimi przypadkami? Czesto się z tym spotykacie jako pasażerowie?? A może macie jakieś konkretne pytania, na które będę w stanie odpowiedzieć?

Dziś podróżujemy pociągami:_
72 100/1 LUBUSZANIN
07:28 Poznań Główny - Warszawa Wschodnia 11:16
18 106/7 MEWA
13:32 Warszawa Wschodnia - Poznań Główny 17:30
#atencyjnymaszynista #kolej #pociagi #pkp #intercity #100twarzykolejarzy
Pobierz
źródło: comment_1641539743C9j5MJPJVI4VF7aO7wNq8H.jpg
  • 38
@Pociongowy: Ja tam nie mam z tym problemu, jak zmienię tor wjazdowy dla osobówki, bo np. na drugim stoi towar, to i tak nie muszę nic robić, bo i tak mam tylko jeden peron wyspowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pociongowy: jesli wjechales na tor obok, to kazada osoba co potrafi czytac powinna bez problemu rozpoznac swoj pociag, ja mialem taka sytuacje w warce fakt ze z KM, ale sam fakt ze wjechal na inny peron byla wkurzajaca mimo, ze wszystkie byly wolne xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: miałem tak z pendolino z centralnej miał jechać a odjechal z dworca WKD bo był opóźniony jako że słucham dobrze zapowiedzi to zdążyłem mimo że konkretnie zrobiony byłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u8t3io3p: tor obok to nie problem (chociaż i tak ludzie to dzbany i nie potrafią czytać czy też przyswajać informacji). Chodzi mi raczej o totalny rozgardiasz w informacji lub jej braku oraz w organizacji jazd pociągowych na stacjach. To sprawa do poruszenia na pouczeniach i tak też zrobię.

@eXe1987: no trochę do dupy ale ja nie będę ryzykował kariery dla nołnejma (bez obrazy), który będzie zadowolony z przejażdżki. Bocznice jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: na razie mi się nie zdarzyło bez zapowiedzi. Np u mnie na dworcu słyszałem podczas pracy że podjedzie WYJĄTKOWO na peron dajmy to 1 bo chcą nadrobić opóźnienie a się wjazdy opóźnionego i normalnie jadącego się zgrywają na danym torze. Ale to od rejonu chyba zależy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pesa_elf: kilka msc temu, Wwa Wschodnia. Planowy wjazd pociągu na tor przy peronie 2. Godzina odjazdu, pociągu brak, informacji brak. Peronowy pytany i proszony o pomoc zbył prośbę, on nic nie wie, się nie zna. Pociąg wjeżdża na tor przy peronie 5. Na tyle daleko, że już tabliczek czy wyświetlaczy może nie być wyraźnie widać. Nadal zero zapowiedzi. Ktoś ze współpasażerów coś tylko wspomniał, że chyba to jego i jak się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vladek: eh. ¯(ツ)

@zenek-stefan1: za listopad 8 967.84 zł brutto + 500 zł brutto premii, która była wynegocjowana wcześniej. Za październik już na przykład było niecałe 6k brutto, a za wrzesień 7.7k więc jak widzisz rozstrzał duży.
W listopadowej wypłacie była też premia 900 zł, która była wynikiem negocjacji płacowych i postulatów wniesionych przez związki odnośnie podwyżek oraz 580 zł premii świątecznej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zenek-stefan1: z tym spoko to tutaj sprawa dyskusyjna, ale podejrzewam, że dużo byłoby głosów, że ile ja chce zarabiać za to że siedzę i pociąg jedzie sam więc no.... Z reguły jak zaczynały się rozmowy o pracy i płacy oraz odpowiedzialności i wymaganiach ze znajomymi to śmieszkowali i nie starali się słuchać u rozumieć. Więc nie będę poruszał tego tutaj, ale chciałem pokazać, że nie ukrywam ile zarabiam bo i po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vladek: czujność, przewidywanie i dużą doza ostrożności.
Jeden typ wyszedł z osobowego i zamiast normalnie wyjść na dworzec tunelem chciał przejść za składem przez tory w momencie gdy mijaliśmy jego pociąg. Podałem Rp1 bo czułem że może byc jakieś gówno z tej sytuacji, a pod Wwa to wszyscy się spieszą. No i w momencie gdy trabiłem wystawił łeb zza pociągu, szybko schował i przemknęlismy koło niego.
Inna sytuacja to taka spod
i przez to chyba nigdy nie przejadę się pociągiem w kabinie :(


@eXe1987: Trzeba się trochę pokręcić w kolejowym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden maszynista przewiózł mnie w ET42, już wcześniej kiedyś gadaliśmy i mnie skojarzył. Innym razem jechałam lokomotywą na wąskim torze. Obaj panowie byli w wieku januszowym i chyba najlepiej zagadać do takich. No i na imprezach kolejowych czasem się udawało, choć teraz już