Wpis z mikrobloga

@olekturbo: Ma wejść w życie że jak nie przyjąłeś 3x preparatu a masz >50 lat to nie wejdziesz do pracy. Minimalny odstęp między dawkami skrócony do 4 miesięcy. Jedna dawka ważna pół roku. Od 1 lutego jak nie masz ani jednej dawki a więcej niż 50 lat to mandat 100 euro.

Z tego co widzę po mediach społecznościowych to część już wyruszyła na piechotę. Z południa, północy. Grupy po kilkadziesiąt (set?)
@olekturbo: Nie da się, jak się nie strzykłeś to masz na każdym kroku pod górkę. Jako turysta to może nie, ale żyć tu to jest katorga teraz. Obczajaj na bieżąco jakie prawa wchodzą, bo tu co tydzień coś nowego, jak w lidlu.
@SmoczeKrocze: Jeżeli jesteś zaszczepiony to musisz mieć test antygenowy 24h przed lotem albo pcr 48h przed lotem. Jeśli nie to wpadasz w 5 dniowa kwarantannę. Do restauracji / komunikacji trzeba mieć szczepienie. Ja się wybieram pod koniec lutego no ale trochę niechętnie. Maseczki cały czas również na świeżym powietrzu. Oprócz tego trzeba wypełnić Passenger Locator Form. Także jak się nie jest zaszczepionym to chyba nawet nie ma co jechać.
@olekturbo @SmoczeKrocze jestem od kilku dni w Rzymie i oprócz, Koloseum, Forum Romanum i Bazyliki Św. Piotra nigdzie nie chcieli greenpasa. Wszystkie sklepy, restauracje, metro, pociągi wchodzę normlanie bez sprawdzania. Maseczki trzeba mieć ffp2, czy jak one sie tam zwą, ale różnie ludzie je noszą. Bardzo duzo mundurowych na ulicach, chociaż nie widziałem zeby kogoś ścigali za brak maseczki. Passanger Locator Form jeszcze nie przydał mi sie, ani razu. Test antygenowy sprawdzany
@SmoczeKrocze przy wylocie sprawdzali tylko test, ja robiłem antygen czyli do 24h przed przekroczeniem granicy, sprawdzali go na naszym lotnisku. Nikt nie sprawdzał czy bylem szczepiony, czy mam green pasa na obu lotniskach czy przy wejściu do samolotu. Przed lotem sprawdź informacje na gov.pl, tam jest wszystko zawsze opisane :d