Wpis z mikrobloga

@goferek: to jest tak #!$%@?ące, ze brak słow. Jadac autostradamia, przed kazdym wjazdem uciekam na lewy pas, bo juz nie raz musialem awaryjnie hamować przez takiego kierowce.
  • Odpowiedz
@Sztandarsky: co ma pojemność silnika tego auta do faktu, że kierowca zamiast wcisnąć gaz na rozbiegówce i wykorzystać ją do końca, woli z niej zjechać na prawy pas autostrady mając 50 km/h na budziku? Czymkolwiek byś nie jechał, wykorzystując taką rozbiegówkę do końca osiągasz przynajmniej tych 90 km/h by bezpiecznie włączyć się do ruchu autostradowego.
  • Odpowiedz
@goferek: Ziom ale to jest standard w całym kraju, i dotyczy też ekspresówek, jeżdżę po całym kraju i tak to wygląda wszędzie i takich osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami bo nie nazwał bym ich kierowcami, to jest z 70% tak na moje zezowate łoko XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@goferek: węzeł Skawina? Ja mieszkam przy węźle z zakopianką i jak do roboty jadę to codziennie zaciskam zęby jadąc za jakimś kołkiem, najgorzej jak mnie taki przyblokuje i później ciężko się wbić szczególnie jak jest większy ruch z rana
  • Odpowiedz
@droid43210: daleko nie trzeba szukać, już powyżej masz komentarz typa który uważa że wjeżdżanie na autostradę z prędkością 50 km/h to nic złego i nie powoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu ( ͡° ʖ̯ ͡°) A że w lusterku widziałem kierowcę który musiał się ewakuować na lewy pas bo mu ten dzban zajechał drogę, to pewnie przypadek.
  • Odpowiedz
Skąd się biorą tacy kierowcy?


@goferek: braki w wyszkoleniu (kursy przygotowują wyłącznie do zaliczenia egzaminu), brak doświadczenia w jeździe S-kami/autostradami. Polak stosunkowo niedawno przesiadł się z furmanki na samochód, kultury motoryzacyjnej dopiero się uczymy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@goferek: normalne zachowanie polskich kierowców. Nie potrafią jeździć, a po autostradzie to tym bardziej. Jak widzę takich kierowców to każdy wjazd na autostradę wiąże się z pewnym stresem, bo nie wiadomo co taki łeb odwali.
  • Odpowiedz
  • 13
@goferek oczywiście takie osoby jadą dalej do domu, ale po drodze powodują wypadki, które opisywane są później jako nie zachowanie odległości, nie dostosowanie prędkości do warunków itd. Szkoda ze policja się tym nie zajmuję, na obwodnicy Trójmiasta ludzie takie rzeczy odpierda&ją i na pasach rozbiegowych i w ogóle, że beret spada.
  • Odpowiedz
@nikita1: ale jest obowiązek jazdy z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierowcom. Czemu bronisz zachowań, które są słabe i mogą powodować zagrożenie? Pas rozbiegowy służy do rozbiegu, jak nazwa wskazuje, a nie do zmiany pasa ruchu i "rozbiegania" się na nim.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@nikita1: @Szynk44:
Z prędkością trzeba uważać. Ale mam wrażenie, że większość kierowców ma problem z dynamicznym przyspieszeniem. Kurde, to nawet w ecodriving o tym mówi.
I nie ma obowiązku jazdy 140 na autostradzie, ale pas rozbiegowy służy do tego, żeby osiągnąć prędkość autostradową, która 50 nie wynosi.
  • Odpowiedz