Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś używany model amplitunera/wzmacniacza do 500 zł? Nie chcę wydawać więcej, mam inne wydatki, a i tak sporadycznie korzystam z TV, ale ten płaski dźwięk jest irytujący. Myślałem nad soundbarem, ale to chyba nie ma sensu. Mam długo już nieużywane (ale 100% sprawne) kolumny Sony SS-F4000 (5.0). Może i niespecjalne, ale pewnie zagrają lepiej niż soundbar w zakładanej cenie.

Na rynku wtórnym amplitunerów/wzmacniaczów zatrzęsienie, nawet w tej cenie, ale mają skrajne opinie i można się pogubić.
Do współpracy z ww. kolumnami i TV Philips (z serii PUS7805).
Na systemach dźwięku niespecjalnie się znam, ale dobrze, gdyby współpracował przyzwoicie jakoś z tym TV.
Najważniejsze jednak, żeby było HDMI ARC, bo nie chcę żonglować pilotami.

Ogólnie - dość współczesny model i w miarę wydajny, bo do napędzenia poddaszowy salon ~50 m2.
Taka cena jest w ogóle realna? Przypominam, chodzi o używany sprzęt.

#amplituner #hifi #wzmacniacz
  • 9
@Fist_Of_Truth: Yamaha robi zajebiste amplitunery, nowa seria rv-v, koniecznie sprawdź czy ma hdmi z tyłu. Budżet ciut mały, ale w używce czasem coś się trafia tanio. Starsza seria rxv nie ma hdmi może być podłączona poprzez chinche, ale to już jest starszy sprzęt, raczej z hdmi bym szukał tak przyszłościowo
@FilipWWL: poszukam w tym kierunku, dzięki :)
@ksiak: myślę, że odpowiada. Jak wspomniałem, dużo nie używam, ale jeśli już, to ten standardowy dźwięk jest słaby, a obok stoją nieużywane kolumny. To chyba dobry kierunek, aby poprawić dźwięk nawet ~10 letnim amplitunerem?
@Fist_Of_Truth: Jak kupisz wzmacniacz będzie taniej. W zasadzie dowolny markowy piec plus kolumny zagra milion razy lepiej niż tv. A jak kiedyś kupisz suba to już będzie miodzio. Nie kupuj centralnego, nie ma sensu. Nie kupuj noname czy chińczka jakiegoś przypafkiem
@FilipWWL: też myślałem nad wzmacniaczem. Może coś ze stajni NAD? Tylko czy w tej cenie coś, co będzie łączyło po HDMI z ARC? Muszę poszukać, bo skupiałem się głównie na ampli. Jeśli piszesz, że różnica jest tak odczuwalna, to może faktycznie ten kierunek.
Tak, żadnych noname i chińczyków. Widziałem i temu bliżej do elektrośmieci niż sprzętu audio.
ak kupisz wzmacniacz będzie taniej. W zasadzie dowolny markowy piec plus kolumny zagra milion razy lepiej niż tv. A jak kiedyś kupisz suba to już będzie miodzio. Nie kupuj centralnego, nie ma sensu. Nie kupuj noname czy chińczka jakiegoś przypafkiem


@FilipWWL: pokaż mi wzmacniacz który napędzi zestaw 5.0

@Fist_Of_Truth: to z tego okresu poszukaj sobie Onkyo TX-Sr607. szych modeli w tych pieniądzach raczej nie kupisz.
Onkyo TX-Sr607


@ksiak: są po necie jakieś oferty tego modelu w okolicach ~500 zł. Na spokojnie poczytam sobie jeszcze o tym sprzęcie. Dzięki za polecenie! :)

Wiem, że budżet niewielki, ale jest proporcjonalny do moich niewielkich w zasadzie potrzeb, a szkoda kolumn, żeby stały bezużyteczne i męczenia się ze słabym dźwiękiem z TV - nawet sporadycznie.
@Fist_Of_Truth: Nie doczytałem, że chcesz mieć ARC, raczej będzie trudno w tym budżecie. Nad jest ok, ale tylko na zwykły wzmacniacz starczy, yamaha to raczej około 800, onkyo może się trafi, denon też raczej za drogi. Philips, pioneer to już historia raczej. Może lepiej kupić lepszy wzmacniacz stereo z pilotem niż najrańszy wzmak kina domego? Tak czy siak dzwięk na pewno będzie lepszy niż z tv. Jeżeli będziesz chciał z czasem
@FilipWWL: dzięki za szczegółowy opis. Tak, biorę pod uwagę lepszy wzmacniacz niż tańszy ampli. W zasadzie wybór zależy od kwestii okazji jaka się trafi. Nie mam ciśnienienia kupić już, zaraz, dlatego na spokojnie poszukam czegoś w dobrej cenie. Z subem jak najbardziej, dobrze, że przypomniałeś, bo ja pewno będę chciał z czasem podłączyć.
Dzięki za odpowiedź :)