Wpis z mikrobloga

#elektronika #inteligentnydom #smarthome

Ktoś ma jakiś pomysł na jakąś automatyzację odcinania dopływu wody pitnej w pomieszczeniu z wodociągu w danych godzinach? (np. z alarmu SATEL)
Potrzebne dla dwóch "doprowadzeń" - 1/2 i 3/4"

http://www.houseiq.pl/pl/p/Sterownik-zaworu-do-rur-12%E2%80%B3-cala-Wifi-TUYA-/789

Spotkałem się z rozwiązaniami tego typu, ale "sterowanie" tylko po WiFi. Wygląda, że wystarczyło by wstawić zawory z rączką choć mimo wszystko mam pewne obawy czy zapewni odpowiednią siłę do przełączenia go.

Ktoś zna podobne rozwiązanie?
PieknyWojciech - #elektronika #inteligentnydom #smarthome 

Ktoś ma jakiś pomysł na...

źródło: comment_1641730528F32HIGaOCQ2Jte2ptUHp70.jpg

Pobierz
  • 29
@barwus: Kiedyś podłączałem u chlopa w kotłowni elektryczny zawór. Nie pamietam jakiej był firmy, ale nie miał opcji zamykania ręcznego, tylko elektryczne i działał na takiej zasadzie, że miał trzy przewody - zasilony na stałe neutralnym i fazą, po podaniu fazy na trzeci przewód zmieniał stan. Zamykał albo otwierał w zależności od sposobu zamontowania „głowicy wykonawczej”. Jakbyś coś takiego znalazł, to bez problemu wysterujesz modułem przekaźnikowym z satela.
@rybeczka: to jest spoko choć chyba trzeba stosować ich (trochę drogie) zawory (ze względu na mocowanie siłownika)
elektrozawory z cewką niestety odpadają choćby ze względu na pobór energii, te atestowane widzę dodatkowo, że mają wyższe ceny nawet od tego zaworu elektromagnetycznego.