Wpis z mikrobloga

Pierwszym odkryciem kulinarnym tego roku są dla mnie przyprawy z Flying Tiger wyprodukowane w Czechach dla kopenhaskiej firmy. Chyba niedawno temu weszły do Polski.
Opakowanie jest duże, to aż 80g nie to co gówniane 20g w polskim sklepie.

Dziś otworzyłam Neapolitanę, przyprawę z czosnkiem i suszonym pomidorem. Producent wymienia tam jeszcze sól i pieprz, ja ich nie czuję, jest za to dla mnie szokująco dużo suszonego, bardzo pachnącego pomidora (ʘʘ). Jest o wiele lepsza niż topowe z wyższej półki jakie znamy np. Kotányi itp.

Dla wiecznie oszukiwanego na jakości i cenie w stosunku do ilości Polaka to szok. Każda przyprawa jest w tej samej cenie, ok. 4 zł, nie pamiętam czy 4zł, czy 5.

Jak wiadomo u nas większość różni sie cenowo a te z pomidorem są najdroższe. Opakowanie ma wygodne zapięcie u góry, pierwszy raz widzę tak super zrobione, serio. W moim mieście tych przypraw nie było za wiele, ale widzę w googlach że firma ma ich od groma sprzedawanych na całym świecie, głównych plus wiele mieszanek.

#jedzenie #gotujzwykopem
arinkao - Pierwszym odkryciem kulinarnym tego roku są dla mnie przyprawy z Flying Tig...

źródło: comment_164173573673Q4Wh11ERWwfP3LZh2EE8.jpg

Pobierz
  • 55
@matra: W ogóle nie czuje tam soli, mogę ci zrobić fotkę, jest pomarańczowo od aromatycznego pomidora. Piszą że jest go 22% plus czosnek, cebula, papryka, oregano, cayenne (nie czuję go) sezam. Najbardziej czuć pomidora, to najlepsza tego typu mieszanka jaka miałam ever wiec się dziś ciesze jak głupia, następnym razem chyba wydam 100zł na same przyprawy w tym sklepie bo zaopatrzyłam sie tylko w nepolitanę i tymianek, też bez zarzutu, duży,
@arinkao: nie chodzi mi o to czy czuć, tylko o skład, ale jak możesz zdjęcie, to chętnie. Rzadko tam bywam, bo to trochę badziewiarnia, ale na przyprawy nie patrzyłam, głownie dlatego że dostępne tam jedzenie też jest okrutnie syfskie xD
od dawna mają przyprawy (przynajmniej u mnie), ale jakość hm, no nie jest najgorsza, ale najlepsza też nie


@Kressska: Mój zachwyt póki co opiera sie na dwóch przykładach, tak czy siak wiem że ludzie lubią suszone pomidory i wykorzystują nie tylko do pizzy więc posyłam w świat, te 4 zł za 80g to nie majątek, można wypróbować.
@KevinTworzySam: No w smaku tez jest diametralna wiec kamisa już nigdy nie kupię.

Ile trzeba mieć w sobie zawiści żeby się dodupcyć że ktoś kto dużo gotuje i przyprawia, pokazuje przyprawy z których jest zadowolony ale w składzie jest sól wiec lepsze nasze gówniane gówno bo napisali na nim coś ładniejszego. I tak pewnie nie ma nic wspólnego z prawdą.
No ale taki znawca przeciez wie lepiej, uj że nie kupił