Wpis z mikrobloga

Ależ ja potężnie gniję z tej ankiety XD 80% p0laków uważa się za klasę średnią, tymczasem przynajmniej połowa to klasa niższa. Wczoraj jakiś wybobek na tagu #nieruchomosci pytał, dlaczego na wykopie nienawidzi się klasy średniej, która chce wziąć kredyt na mieszkanie XD

#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #patologiazewsi
kezioezio - Ależ ja potężnie gniję z tej ankiety XD 80% p0laków uważa się za klasę śr...

źródło: comment_1641841132Ig2f6Vkuag7H71IdbMQrnP.jpg

Pobierz
  • 48
@kezioezio: Klasa średnia według PiSu i reszty bandy to MirekWykopek i MirkowaWykopkowa z minimalna+, ktorzy w zyciu dorobili sie dzieciaka i kredytu na kurnik w miescie powiatowym (ktory dostali przy zerowych stopach, bo inaczej cale zycie na wynajmie). Oszczednosci zero, bo po co.

Prawdziwa klasa średnia posiada mieszkania, ale na wynajem, a swoje ma pewnie dawno spłacone. Już nie wspomnę o poduszce finansowej i innych inwestycjach.
Dodajmy dla równowagi, że dla Wykopków klasa średnia to gdzieś od 8 tys zł na rękę. Albo inaczej - więcej niż 5tys zł rozporządzalnego dochodu na osobę w rodzinie.


@graf_zero: Co? To chyba na innych wykopach siedzimy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja ostatnio ciągle widzę, że 20k na osobę w gospodarstwie domowym to absolutne minimum żeby się nazywać klasą średnią xD
@Leniek: przecież nie ma jednej definicji klasy średniej. To co mówisz z tym kapitałem to nic innego jak wysoka klasa średnia. Czyli nieruchomości/małe biznesy itd.
Nie wiem skąd ta definicja "zarabiasz 50k" jeteś biedakiem. Gość mający 50k płacy, ma już na pewno własną nieruchomość bez kredytu, samochód itd. i żyje na poziomie + oszczędności. Ale nie jest jeszcze milionerem. chyba że na wypoku rodzi się jedna słuszna definicja "4 mieszkania +
ma już na pewno własną nieruchomość bez kredytu, samochód itd. i żyje na poziomie + oszczędności.


@CukrowyWykop: tego nie wiesz, jeśli ma to znaczy że ma kapitał i jest tą mityczną klasa średnią, jeśli przepuszcza wszystko na koks i panienki to jest biedakiem z wysokimi zarobkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@CukrowyWykop: do 50k brakuje mi tylko parę kola a jednak chata w kredycie (i spłacę pewnie najwcześniej za 2 lata), auto w leasingu, bo nie miałem 300k żeby sobie od tak wrzucić w auto (no dobra mam do tego dustera juz bez leasingu xD). Ja wiem ze to jest duzo pieniedzy i jest super, nie trzeba sie generalnie niczym martwic, ale to nie jest az taka bajka jak moze sie wydawac.
@wiewior_s: +1. Co prawda u mnie skromniej - od jakiegoś czasu trójka z przodu na czysto, ale wiem, że na serio to nie jest jakieś #!$%@? El Dorado.

Fakt, nie martwisz się o rachunki i #!$%@? Cię niespodziewana wizyta u dentysty. Jak chcesz zjeść na mieście to jesz, a jak masz ochotę gdzieś pojechać - to po prostu jedziesz.

Ale nadal - to tylko spory komfort i luz w życiu
@saszka-bc: Możesz się śmiać i ironizować ile chcesz, ale rzeczywistości nie da się oszukać.

Fakt, pewne rzeczy się zmieniają - zaczynasz czasem latać biznesem długodystansowo, a na urodziny różowej nie myślisz nad pozłacanym łańcuszkiem z YES tylko od Tiffany'ego (ale czasami, na okrągłe urodziny albo okrągłą rocznicę). Nie czekasz na przecenę w sieciówce jak się kończy sezon i nie sprawdzasz dziewiątego dnia danego mieniącego stanu konta. Kanałowe nie rujnuje Ci kieszeni.
@saszka-bc: No to szanuję. I o to chodzi, zmiana z Moeta na Perignon to nadal jeden #!$%@?.

Tak samo jak przesiadka z Tudora na Rolexa. Kółko się zamyka, apetyt rośnie w miarę jedzenia, kto ma wiedzieć ten wie i jak to mawiał wielki wieszcz - "Don't stare at money too long, it's Medusa"

( ͡ ͜ʖ ͡)