Wpis z mikrobloga

Próbuję zrobić zgrzewarkę punktową przy użyciu kondensatora dużej pojemności. Coś podobnego do tego: https://www.youtube.com/watch?v=cPnL0OvNMnY
Konstrukcja nie jest skomplikowana, ale mimo wszystko z jakiegoś powodu mi nie działa poprawnie... Kondensator naładowany na maxa, prąd idzie, blaszki nagrzane, płyta pod spodem zwęglona, ale blaszki nie są ze sobą zgrzane :/
Czy macie pomysł co robię źle? Czy możliwe, że jest coś z kondensatorem?

#elektronika #majsterkowanie #elektryka
antek11 - Próbuję zrobić zgrzewarkę punktową przy użyciu kondensatora dużej pojemnośc...
  • 23
  • Odpowiedz
@antek11: To nie jest takie proste że weźmiesz kondensator i będziesz go w prost przykładał do blaszek licząc na trzymający zgrzew. Zgrzewarki punktowe mają jednak wyższe napięcie i niebanalny układ wyzwalania. Dla dobrego zgrzewu są podawane dwa impulsy- pierwszy czyszczący naloty i drugi właściwy
  • Odpowiedz
@antek11: Druciki masz cienkie, działają jak rezystor i przez to nie zgrzewa. Ja zrobiłem z dwoma kondensatorami szeregowo, grubsze kabelki i działało. Ale trzeba szybko przyciskać i puszczać bo płytki zamiast się zgrzać to wyparują. Parę tam zgrzałem, ale ogólnie nie jest to za dobre rozwiązanie właśnie przez to, że nie możesz sobie najpierw ścisnąć blaszek a potem wysłać impulsu o stałej długości.
  • Odpowiedz