Wpis z mikrobloga

Jak nieświadomie popsuć relacje z przyjacielem? Kumplowi zepsuł się samochód, poleciłem mojego mechanika, który od lat naprawia moje samochody, przeciągnęliśmy truchło przez całe miasto na lince (dwie godziny wyjęte z życia), diagnoza była postawiona już wcześniej: uszczelka pod głowicą we francuzie z 2008 roku (1.4 benzyna). Ja tam się nie znam, ale demontaż głowicy, planowanie głowicy w zewnętrznej firmie specjalizującej się w głowicach, nowa uszczelka, nowe świece, nowy rozrząd, nowe płyny i poskładanie tego wszystkiego. Auto stało 3 tygodnie (trzeba było czekać na głowicę - okres świąteczny i Nowy Rok). Koszt 1900 zł z cześciami i robocizną. SMS od kumpla: "robili francuza, a policzyli, jak za Mercedesa". I jakoś tak relacja się popsuła :) Powiedzcie Mirasy z tagu #motoryzacja i #mechanikasamochodowa, czy zgolili, czy policzyli promocyjnie? #gorzkiezale #zalesie
  • 80
robili francuza, a policzyli, jak za Mercedesa

@poliszbojfrend: tak mógł napisać tylko ignorant motoryzacyjny xD przeciez w podobnych rocznika czy to Merc czy Pug to jest to dokładnie ta sama robota, no czasem są róznice, ale nie takie jakby sobie myślał. Jak na cenę z częściami, rozrządem itd to jest to bardzo dobra cena. Co on #!$%@? myślał, że ktoś mu to za darmo zrobi? xD normalnie powinien zapłacić jakieś 3000zł,
Pobierz SpokojnyPan - > robili francuza, a policzyli, jak za Mercedesa
@poliszbojfrend: tak ...
źródło: comment_1641902016HYieyAqQ5jZ5MROYDLhPZW.jpg
@NuklearnySzpadel: a co jest przekombinowanego w silniku K4M? Trzeba wymienić takie części, splanować głowicę i śmigać.

Niestety ale robocizna robi swoje, to jednak jest parę godzin roboty + planowanie to dzisiaj minimum 400 zł, no i robi się z tego grubo ponad 1500 zł. W Mercedesie w ASO za taką operację skasowaliby go dychę, to byłby dopiero płacz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zawsze powtarzam, że nawet auto
Pobierz Iskaryota - @NuklearnySzpadel: a co jest przekombinowanego w silniku K4M? Trzeba wymi...
źródło: comment_1641902848c3GrGzi2gQWKbWo7SU03qy.jpg