Wpis z mikrobloga

Konfigurowanie drukarki w dzisiejszych czasach to jest je%%% korszmar. Co za idiota wymyślił żeby nie dawać w zestawie kabla drukarka>pc bo "drukarka ma wifi" więc nie potrzeba. Jeszcze ch%%% zakleili wejście od usb-b naklejką z informacją o tym... tyle że to wifi trzeba najpierw skonfigurować żeby działało z lokalną siecią...

Ile się naje%%%% z tym gó%%% to tragedia. W końcu wyszło że musiałem odpalić tryb direct wifi w drukarce i przez smarfona łączyć się żeby ją skonfigurować. Do tego jeszcze kwestia aplikacji "Smart HP" która ma więcej reklam niż wykop a jednocześnie nie oferuje żadnej pomocy w ogarnięciu drukarki ( co i jak musiałem szukać w googlach bo nawet w papierowej instrukcji nie ma nic) oraz fakt że teraz dają tylko "tusz startowy" który starczy na kilkanaście stron.

Godzina z życia zmarnowana.

#gorzkiezale #informatyka #drukarki #hp #oszukujo
  • 5
  • Odpowiedz
@Bazooka: A ja dla odmiany właśnie w pracy dostałem najprostszą laserówkę HP, podłączyłem kablem USB, w Manjaro narzędzie HP "dodaj drukarkę" i śmiga. Od lat słyszałem narzekania na linuxa, ale dopóki sprzęt kompatybilny to obsługa tam jest banalna. Kiedyś brat też #!$%@?ł się godziny z drukarką Brothera, przyniósł mi w końcu podłączył, Ubuntu rozpoznał bez żadnego instalowania czegokolwiek i po sekundzie można było drukować, jego minę i #!$%@? ciężko opisać.

Wiem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bazooka: ja mam brothera, w menu drukarki wybierasz siec i wpisujesz hasło - to wszytko od tej strony. A na poszczególnym urządzeniu kreator łączenia z siecią (oprócz instalacji sterowników) sporowadza się do 5 kliknięć "dalej" w tym w jednym kroku wybierasz którą drukarkę sieciową ustawiasz jako domyślną. I tyle. Nie wiem co w hp nawymyslali znowu.
  • Odpowiedz