Wpis z mikrobloga

@efceka mój dziadek za komuny przyłożył taki zajebiście duży magnes do licznika prądu(wtedy jeszcze były takie ze szklanym kloszem) i licznik zamiast zwolnić zaczął tak #!$%@?ć że musiał wzywać elektryków xDdd i jeszcze karę zapłacił za majstrowanie przy liczniku xDDD zawsze miał łeb do interesów
@efceka: Znam takiego starego cwaniaka co sobie poprostu zjechał na dół jedna żyłą 2,5mm2 po słupie po stronie przy której krzaki rosły i pociągnął to do piwnicy na suszenie tytoniu. Energetyka szukała po wszystkich domach kto licznik minął i dopiero po jakichś 3 miesiącach go dorwali jak usuwali jakąś randomowa awarie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ciortas: może na odwrót przyłożył i dlatego licznik przyspieszył XD?
@shm12: jak puścił po słupie, jeszcze z zacisku na kablu z słupa to mało sprytnie, każde wyćwiczone oko elektryka to raz dwa wykryje XD jakby była przyczajka w skrzynce za licznikiem i jakieś hochszpachlerstwo to rozumiem, taurony tam rzadko patrzą i musi się coś wysrać, żeby grzebali wokół etimata i erbeków, więc możesz mieć jume na wiele lat. Ale tak
@efceka: u mnie w klatce wszystkie mieszkania w środkowym pionie miały podłączony jeden kontakt do klatki schodowej xD niestety robili remont klatki i odłączyli te gniazdka :( przez trzy lata prąd, który wykorzystywała lodówka miałem za darmo :D Podejrzewam, że i stała je kładł jakiś znajomy mieszkańców bloku i tak to sobie wykombinowali.
@buczubuczu: jakiego zacisku XDDD on się tylko okręcił wokół obostrzenia na izolatorze i zjechał jedną żyłą tak że nie #!$%@? byś przy tych krzakach nie zobaczył xD
@fuck_yeah mają układy bilansacyjno pomiarowe na transformatorach i dane z liczników, a że suszył tytoń prądem to trochę różnicy było jak działało 24/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)