Wpis z mikrobloga

@Tom_Venus patokapitalizm to mamy teraz, trzecia droga, system mieszany lub też tak zwany koncesjonizm i interwencjonizm z dużą dozą socjalu który tylko eskaluje, żaden pracujący obywatel nie potrzebuje państwowego wyzyskiwacza który to tylko trwoni jego pieniądze
  • Odpowiedz
  • 0
@L3stko Akurat Wipler to powinien siedzieć cicho, bo jego obyczajowe wybryki więcej zaszkodziły niż pomogły partii Korwina.

Gdyby było tak jak mówi, to PO i inne lewackie partie nie grały na sprawach obyczajowych.

W ogóle to jest śmieszne, żeby unikać tych spraw. Byłoby to hipokryzją i nie mogliby nawet nowelizować prawa karnego np. w sprawie gwałtu, pedofili, wolności słowa, bo to sprawa obyczajowa.
  • Odpowiedz
Popatrz, wystarczy korzystać z antykoncepcji i katolicki zamordyzm znika.


@Jah00: jak ja uwielbiam sprowadzanie tego problemu tylko do aborcji ze względów socjalnych, która nigdy nie była u nas dostępna i pokazuje tylko, ze albo bezczelnie manipulujesz, albo nie masz pojęcia o czym piszesz. Problem jest zupełnie inny i kwestia antykoncepcji tego nie rozwiązuje, ale żeby to wiedzieć, trzeba znać kontekst, a nie powtarzać konfederacyjny bełkot.

Poza tym, wracając do wolności gospodarczej,
  • Odpowiedz
@rzuf22: Pytałem co to ten katolicki zamordyzm i się nie dowiedziałem. Nawiasem rozwiązaniem problemu niechcianej ciąży wg ciebie ma być zabicie dziecka, ale to inny temat. Program gospodarczy to też inny temat, ale ty nawet nie rozumiesz, że po obniżce podatków wpływy mogą rosnąć i że koszt biurokracji może przewyższać pobór, no i Konfederacja zawsze jest przeciwko nowym wydatkom i radykalnej redukcji obecnych. Krótko mówiąc kłamiesz, jak zwykle. I masz przecież
  • Odpowiedz
Nawiasem rozwiązaniem problemu niechcianej ciąży wg ciebie ma być zabicie dziecka


@Jah00: wskaż mi cytat, gdzie tak napisałem. To ty sprowadziłeś cały problem do tego przypadku, który nigdy w Polsce nie był dostępny (mając na myśli obecny ustrój) - ja wskazałem, że prawdziwy problem jaki został stworzony jest dużo bardziej skomplikowany i takie upraszczanie jest jawną manipulacją. I nie mówię tutaj o aborcji że względów socjalnych/ekonomicznych, a o aborcji płodów z
  • Odpowiedz
@rzuf22: Jesteś trollem, więc króciutko. Zmieniasz tematy, a potem mi to zarzucasz. Zdrowe dziecko to nie problem, problemem jest chore, twoje rozwiązanie - pozbyć się problemu. Wolny rynek przynosi rozwój, więc należy się spodziewać większych wpływów, wszak wpływy nominalnie rosną nieprzerwanie od 30 lat, więc wystarczy nie tworzyć nowych wydatków, co do cięć to socjal, bzdurne programy rządowe (CPK) i zbędne instytucje np. ARiMR (2mld zł w kieszeni), lista jest długa.
  • Odpowiedz
Jesteś trollem


@Jah00: mówi to typ, który od dłuższego czasu popiera konfederosję xD

Zmieniasz tematy, a potem mi to zarzucasz.


@Jah00: Gdzie? Odniosłem się w całości do twoje komentarza... Jak nie pamiętasz już co pisałeś/mówiłeś kilka godzin wcześniej to nie jest dobrze. Chociaż z drugiej strony, to dość częsta przypadłość w konfederacji, ostatnie wydarzenia to potwierdzają.

Dalej nie wskazałeś mi cytatu, że wg mnie rozwiązaniem dla niechcianej ciąży ma być
  • Odpowiedz
wydatki budżetowe są niezbędne do pobudzenia gospodarki


@rzuf22: Wiele bzdur napisałeś wyżej, szkoda komentować, ale ta jest zdecydowanie największa i pokazuje w czym problem. Masz wbite do głowy jakieś marksistowskie bajki, które wiele razy były obalane przez ekonomistów autriackich. Odsyłam do ich publikacji.
  • Odpowiedz
Wiele bzdur napisałeś wyżej, szkoda komentować


@Jah00: Czyli poddajesz się i nie potrafisz ich pojąć, ergo nie potrafisz na nie odpowiedzieć, bo burzą twój światopogląd.

Masz wbite do głowy jakieś marksistowskie bajki


@Jah00: Tak tak, komunis! Wszędzie komuniści! W bajki to akurat wierzysz ty, powielane od lat przez JKM.

Odsyłam do ich publikacji.


@Jah00: Odsyłam do innych szkół, by nie ograniczać się w swoim światopoglądzie. Szkoła austriacka może w
  • Odpowiedz
@rzuf22: Potrafię odpowiedzieć tylko szkoda mi czasu na dyskusje na tak niskim poziomie. Drogi mogą być państwowe, bo to wymaga odpowiedniego prawa budowlanego, spójnego i dobrze przemyślanego, więc o tym można zapomnieć póki co. Monopole sztuczne nie mogą powstawać na wolnym rynku, a monopole naturalne nie są szkodliwe. Ale nie mamy wolnego rynku tylko regulowany dlatego tylko państwo może niszczyć monopole, które samo (świadomie czy nie) stworzyło. Pomysł, żeby odbierać owoce
  • Odpowiedz