Wpis z mikrobloga

Przez tysiące lat mężczyźni przelewali swoją krew na wojnach po to by kobiety nie musiały cierpieć, po to by nie musiały tego robić razem z nimi. Przez tysiące lat mężczyźni wyruszali z domu na wojny aby zapewnić bezpieczeństwo swojej tradycyjnej rodzinie. Przez tysiące lat mężczyźni ginęli od ciosów mieczem a potem czołgali się pod ostrzałem wroga i będą to robić dalej. Dzisiaj za to wszystko, za ten pot i łzy w podzięce dla naszej płci otrzymujemy systemową dyskryminację i traktowanie nas jak podludzi bez możliwości stworzenia normalnego związku, normalnej rodziny, ale normictwo i tak powie, że to płacz przegrywów.
#blackpill #przegryw #logikarozowychpaskow #p0lka #feels #tfwnogf #przemyslenia
Fekalny_okuratnik - Przez tysiące lat mężczyźni przelewali swoją krew na wojnach po t...

źródło: comment_1642033757EctUqEXb0ZEMBnBLhGEkKj.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Diamond-kun:

Chodzi mi o te wojny.
To moze nie walczmy i niech muzulmanie tu przyjda albo Chinczycy(bardziej cywilizowani mimo wszystko) i niech zaprowadza tu swoje porzadki.
To ze zyjemy w pokoju i dobrobycie zapewnia nam potezna US Army.
"Chcesz pokoju,gotuj sie na wojne".
  • Odpowiedz
Przez tysiące lat mężczyźni przelewali swoją krew na wojnach po to by kobiety nie musiały cierpieć


@Fekalny_okuratnik: przelewali żeby nabrać jeńców , łupów i kobiet a nie żeby nie musiały cierpieć xD dzisiejszego dnia póki co większej głupoty niż twoja to nie przeczytałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JediKnight: ale wiesz że moment kiedy była jakkolwiek realna szansa że muzułmanie zastąpią łacine wojną, była ponad 1000 pat temu? Z chińczykami to wojny o europe nigdy nie było, i nie zanosi się żeby planowali jakiekolwiek wojny o europe, w drugą stronę już były za to...
Napisałem o bezsensowności większości wojen, zgoda było pare gdzie albo nasz naród był zagrożony, albo całe normalne życie europejskie (komuchy, nazisty). Jednak większość wojen była
  • Odpowiedz
@Fekalny_okuratnik: To kiedy ostatnio walczyłeś z dzikimi zwierzętami, na wojnie, czy 'budowałeś cywilizację'? Przypisujesz sobie zasługi osób, z którymi łączy cię tylko to, że macie podobne ukształtowanie ciała między nogami i jednocześnie na tej podstawie chcesz odmawiać podstawowych praw człowieka innym ludziom?
  • Odpowiedz
przelewali żeby nabrać jeńców , łupów i kobiet a nie żeby nie musiały cierpieć xD


@Renard15: chyba, że byli stroną atakowaną, ale nie wiem czy istniała w historii nacja która wyłącznie prowadziła działania obronne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heinricha_hammler: powiedział ziomek podpisujący się jako nazista xD
cry me a river
podwójnie żałosny jesteś że jedyne na co cie stać to wypominanie nazwy/awatara.
Ofc że z Konfucjuszem mogę, bo tobie brakuje podstawowych zdolności rozumowania i przelania tego na komentarz. On nawet martwy od tysiecy lat byłby lepszym kompanem do jakiekolwiek dyskusji.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun:

Nie ma zagrożenia bo potęga Zachodu jest straszna i wiele ludów pamięta co znaczy być pod butem Zachodniaka ale mimo wszystko Zachód nadal ma swoich wrogów którzy rosną w siłę.
Wojny zawsze były o zasoby i szlaki handlowe,nawet krucjaty ,walka o wiarę to tylko pretekst jak walka Busha Juniora na Bliskim wschodzie o demokrację.
Nic się nie zmieniło, żyjemy w złotej klatce dlatego jest złudne wrażenie że nastały czasy pokoju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JediKnight: ależ nie zabraniam jakichkolwiek przewidywań, nawet tych najdziwniejszych. trzeba jednak wiedzieć że pewne sytuacje są bardziej lub mniej prawdopodobne. jedną z tych mniej prawdopodobnych jest militarna akcja w której inna kultura niż łacińska wchodzi butem do europy.
wiadomo że taka sytuacja byłaby dosyć katastrofalna, jednak nie można żyć cały czas w strachu o to, jedno że to nie zdrowe, drugie że ktoś może wykorzystać ten strach do swoich złych celów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pemfon: nie obala
1. Nie ma pewności czy sam Briffault myślał że te prawo odnosi się do ludzi.
2. Książka z tym prawem została wydana 90 lat temu, w mocno innym społeczeństwie, sam Briffault został wychowany w jeszcze innym społeczeństwie.
3. Nie byłem wstanie znaleźć żadnych nowoczesnych źródeł które naukowo by to potwierdzały.

Nawet jeśli te 3 punkty wyżej okazują się nieprawdziwie, nie znaczy że to obala istenia patryiarchalizmu. Świat i
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: Obala. Briffault pisał zarówno o zwierzętach jak i o ludziach. To, że został wychowany w innym społeczeństwie nie ma znaczenia, bo mechanizmy ewolucyjne dalej działają. Z nowoczesnym źródłami może być problem, ponieważ z jakiś dziwnych powodów nikt tego nie bada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To kobiety decydowały, którego samca dopuszczą do kopulacji, tym samym decydowały, które geny zostaną przekazane dalej. Kultura jest ginocentryczna, ponieważ życie kobiety
  • Odpowiedz