Wpis z mikrobloga

@duncanidaho2 sam się w takich wychowywałem, 90r. Urodzenia, pięć kaflowy byl i wanna przy nim, tylko kąpało się samemu i ona była plastikowa. Nawet pierwsze wspomnienia mam jak obok tego pieca kaflowego pod lampą kwoką wygrzewały się małe kurczaki, tak w domu.

Przez tą biedę z dzieciństwa bardzo boję się biedy i mam motywację do ciężkiej pracy w Norwegii, no dobra może nie strasznie ciezkiej ale do szacunku do niej i warunków,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@duncanidaho2: u moich sąsiadów od chyba roku dopiero mają łazienkę ¯\_(ツ)_/¯
W latach 90 moja matka szok kulturowy przeżyła jak po ślubie zobaczyła że jej teściowa myje talerze na polu bez płynu do naczyń a potem krowy tę wodę piły, zero waste zanim to było modne xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dzukasero: tak to chyba przed wojną albo w zaborze rosyjskim.


@espu: Chyba masz 15 lat XD w latach 90, i nie mówię o 91 tylko 99) każda wioska na Podlasiu się tak myła

@kaaban: ciężko mi sobie to wyobrazić mój pradziadek miał prysznic w 1900r już we Lwowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzukasero: Gloryfikacja biedy to już definicja p0laka.
@Gamling:

i depresji nie było, chłop po prostu szedł do stodoły i się wieszał

Tak i co to komu przeszkadzało?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Proba_Ratowania_Poziomu: z tym to jest coś, widywałem takie zjawisko na cmentarzu i to roczniki głównie przed samą 2 wojna światowa umierali jakoś w wieku 40 50 lat w latach 80 podejrzewam że od szkodliwych warunków w pracy i braku BHP czy badań okresowych w pracy.
  • Odpowiedz