Wpis z mikrobloga

My, urodzeni w przeszłości, z nostalgią wspominamy tamten czas. Nikt nie narzekał.

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: @Fermiol: @Papieszpolak6996:Zgodnie z danymi GUS, tylko w minimalnym stopniu postępuje rozwój warunków sanitarnych w polskich domach i mieszkaniach. W 2020 r. do wodociągu podłączone było 97 proc. mieszkań (+0,1 p.p. r/r), toaletę posiadało 94 proc. lokali (+0,1 p.p. r/r), a w łazienkę 91,8 proc. mieszkań (+0,1 p.p.).

Dane te oznaczają, że wciąż dostępu do toalety nie miało 900 tys. mieszkań, a w łazienkę wyposażonych nie było 1,23 mln
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: proste, nie było tyle rozrywek, Internetu. w tv gówno leciało(jak ktoś miał tv), a teraz co dziennie nowe sezony seriali, hity kinowe które musisz obejrzeć, nowe gry, nowe filmiki na YT, nowa relacja na FB, miliony nowych rzeczy które trzeba zobaczyć
  • Odpowiedz
@Gamling: albo zabijał w wypadku motocyklowym/motorynkowym.

U mojego ojca, we wsi rodzinnej na cmentarzu są mężczyźni w wieku 40-50, potem przerwa i 80-90. O kogo nie zapytałem jak byłem mały, to rodzina opowiadała, że ten sąsiad się powiesił, ten zabił na motorze.

I tak się żyje pięknie.
  • Odpowiedz
@Dzukasero: jak sobie pomyślę, żę tak wyglądała polskie wieś jeszcze 40 lat temu to mi się nóż otwiera.
Za czym Ci ludzie tęsknią ? Za tym, że mandarynki były tylko na święta ?
Zgodzę się, że od dobrobytu części społeczeństwa się #!$%@?ło w głowach ale na pewno tamte czasy nie są warte wspominania.
  • Odpowiedz