Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem ze kiedyś napisze na wykopie w takiej sprawie, ale juz sam nie wiem xD Podczas dzisiejszej rozmowy w #pracbaza usłyszałem, że powinienem otrzymywać ulgę, ze względu na podwyzszone koszty uzyskania przychodu, choć nie płacę podatku ze względu na wiek. Wydawało mi sie dziwne że należy mi się ulga podatkowa na podatek, którego nie płacę, więc szybkie googlowanie i rzeczywiście nie ma opisanego nigdzie przypadku, ba nawet są wypisane rzeczy, które muszę spełniać i je spełniam lub nie spełniam zależy od warunku (pic rel). Zadzwoniłem na szybko do babki z firmy, która zajmuję się takimi sprawami i ona twierdzi (co na logikę tak powinno być xD) że póki nie płacę podatku to nie mogę nic z niego odliczyć. Skąd pytanie czy ktoś sie #!$%@? zna na tych całych podatkach, lub ma taką sytuację jak wyżej wypisana i zalapuje sie na tę ulgę lub czy ktoś już próbował dowiedzieć się w urzędzie skarbowym jak to w zasadzie działa xD

#podatki #pytaniedoeksperta #pytanie #panstwozdykty
Pobierz IwanDestruktor - Nie sądziłem ze kiedyś napisze na wykopie w takiej sprawie, ale juz ...
źródło: comment_16420820225agpAuyUCP42Vpn3s22Llg.jpg
  • 4
@IwanDestruktor: wpisałem w swój kalkulator (http0s://jakipit.pl) i nie było różnicy. I rzeczywiście bo do podstawy wymiaru na zdrowotne nie pomniejsza się brutto o koszty, wiec nie mają one wpływu na wysokość składki zdrowotnej więc nie ma to wpływu na netto jeśli nie płacisz żadnego podatku, takie rzeczy mają wpływ dopiero przy 11-12tys brutto na miesiąc gdy zaczyna się płacić podatek