Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 188
#pracbaza #gownowpis #zalesie #banki #bankowosc

Serdecznie nie polecam Banku Handlowego w Warszawie

Chcąc być uczciwym pracownikiem i po prostu nie być #!$%@? na rozmowie rocznej (31.12.2021)poinformowałem przełożoną, że nie będę przedłużał umowy która kończy mi się 31.01.2022.

Dzieki byciu po prostu człowiekiem została mi odebrana nagroda roczna z Funduszu Motywacyjnego. Przełożona tłumaczyła decyzję tym, że ta nagroda ma być "motywacja na następny rok" a że ja odchodzę to niestety jej nie dostanę.

Jednak pismo jakie otrzymałem rok temu mówi co innego. Jest to nagroda za rok poprzedni!

Serdecznie odradzam pracę w Banku Handlowym w Warszawie bo chcąc być uczciwym i miłym dostajecie #!$%@? do dupy

#praca
Pobierz
źródło: comment_1642158339utnAYMqAMMkAqNt4v41gqR.jpg
  • 57
@OCIEBATON ładnie się zachowałeś, ale niestety tak to jest, że jak chcesz być miłym, to później na tym tracisz. Szkoda, że hajs Ci przepadł, no ale tak to jest z premiami motywacyjnymi, że można je #!$%@?ć w większości bez powodu i nic nie zrobisz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W następnych robotach patrz tylko na siebie i jak pracodawca nie podejmuje tematu, to lepiej się nie wychylać, jeśli może
@OCIEBATON: Jeżeli nagroda zostanie wypłacona innym do 31.01 a tobie nie, to podpada zapewne pod sąd pracy. Ale kto wie, jeśli inni dostaną premie za 2020 rok, to czy tobie się nie należy mimo rozwiązania umowy? Jeżeli warunki premii rocznej spełniłeś to fakt czy jesteś zatrudniony czy nie nie powinien mieć znaczenia.
Raczej nikt nie przyznaje premii na zaś za 2022 rok, jak mniemam.
@OCIEBATON: Normalne, jak pracowalem w Atosie to specjalnie premie za poprzedni rok były wypłacane w kwietniu albo i czerwcu, a jak złożyłeś wypke (np. bo 3 miesiące UoP) to traciłeś prawo do premii za zeszły rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OCIEBATON: ej nie żeby coś bo szkoda mi ciebie mireczku, ale jak patrzysz z boku to ma sens.

Fundusz MOTYWACYJNY ma motywować pewnie do pracy w kolejnym roku - ciebie nie ma po co motywować już :)
Chcąc być uczciwym pracownikiem i po prostu nie być #!$%@? na rozmowie rocznej (31.12.2021)poinformowałem przełożoną, że nie będę przedłużał umowy która kończy mi się 31.01.2022.


@OCIEBATON: nawet jakbyś nie poinformował to przed rozmową dostałbyś nową umowę do podpisania. Nieważne czy byś to powiedział czy nie - bez podpisanej umowy raczej by ci tej premii nie dali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@OCIEBATON: poproś o rozmowę z wyżej postawionym przełożonym albo tymi szychami z pkt 4 w regulaminie i wytłumacz że czujesz się pokrzywdzony- zgodnie z regulaminem należy ci się nagroda. Możesz też iść w stronę ze jest to mobbing ze strony przełożonej. Jeśli w regulaminie nie ma nic innego to faktycznie powinieneś dostać kasę, więc próbuj się odwołać od decyzji, może akurat coś ugrasz. Poza tym możesz też zgłosić oficjalne zażalenie do
XD. Nie nie dostałbym. Nie miała przygotowanej umowy dla mnie w trakcie rozmowy


@OCIEBATON: bo wcześniej już powiedziałeś że jej nie chcesz. Myślisz że wszyscy oprócz ciebie zachowują się nieracjonalnie i manager który usłyszał że nie chcesz podpisać umowy przygotowałby ci ją do podpisania? Na jakim świecie ty żyjesz?
gościu czego nie rozumiesz w tym ze powiedziałem dopiero na rozmowie 31 grudnia. Do czasu 31 grudnia nie było nawet tematu naszej dalszej współpracy


@OCIEBATON: to raczej ty nie rozumiesz co ja powiedziałem. W sumie nie dziwie sie że nie dali ci tej premii xD

1. 31 grudnia - mowisz ze odchodzisz
2. Dlatego ze powiedziałeś ze odchodzisz to manager nie przygotowuje umowy do podpisania na spotkanie z oceną roczną
3.
@OCIEBATON: Kwota warta zachodu. Skonsultuj z jakimś prawnikiem bo jak dla nas to nagroda Ci się należy (o ile faktycznie nie było innych uwarunkowań aniżeli podałeś). Jeżeli prawnik również to potwierdzi a pracodawca nadal nie będzie chciał wypłacić nagrody to zawsze pozostaje sąd (w tym przypadku bodajże sąd pracy).
@OCIEBATON: Jedziesz próbować za granice i będziesz się użerał o 2k? Żaden majątek a szkoda nerwów. Już bym to olał i potraktował jako nauczkę żeby się nie wychylać jak inni pisali wyżej.
@OCIEBATON, mnie też kiedyś tak chcieli wykiwać na hajs w mojej pierwszej pracy.
Na szczęście udało się wywrzeć odpowiednią presje i kasa się znalazła.

Powodzonka, trzymam kciuki żeby się udało.
@OCIEBATON: a nie dowiadywales sie na jakich zasadach jest placona? ja kiedys odchodzilem i u mnie w robocie trzeba bylo byc na payrollu w chwili wyplaty, i tak sie ugadalem ze odszedlem specjalnie po tym czasie.