Wpis z mikrobloga

@amistalova: Z obu tych wzmacniaczy nie wyciągniesz ciężkiego brzmienia takiego jakbyś chciał. Tak jak napisał MinusZero - ja polecam BiasFX + jakaś karta zewnętrzna, np Behringer UMC22 i będziesz #!$%@?ł taki, metal, że aż miło. Przy rozbudowie biasa i możliwości załadowania IR masz tak dużo możliwości brzmieniowych, że życia Ci nie starczy na wypróbowanie wszystkich
@kuroszczur: w sumie wzmacniacz słuchawkowy sam sobie ostatnio lutowałem konstrukcji reduktoraszumu z yt. No faktycznie dobry pomysł mi daliście, zastanawiam się tylko jak odczucie tego dźwięku na słuchawkach ale sprawdzenie nic nie kosztuje.
@amistalova: Dużo daje rodzaj zastosowanych cewek.
Słuchawki dobre do odsłuchu muzyki rzadko nadają się dobrze do odsłuchiwania brzmienia gitary. Jeśli grać na słuchawkach, to dobrze znaleźć słuchawki studyjne z możliwie najbardziej "surową" i neutralną korekcją.
Słuchawki do odtwarzania muzyki tymczasem z reguły mają jakiś swój charakter, który może trochę się żreć z symulacjami brzmienia.
Rozstrzał cen jest naprawdę spory, ja od siebie serdecznie polecam Samson SR850 do grania na gitarze, bo
@kuroszczur: załatwiłem sobie tego umc22 i z solano działa zajebsicie na słuchawkach, monitory tez sobie zamówiłem. jest jeden problem bo na biasie mi nie działa, wiesz może co to może być? w audio ustawiłem na asio4all