Wpis z mikrobloga

AMA o Polskim Ładzie. Eksperci inFaktu wyjaśniają zmiany podatkowe

Cześć! Macie pytania o Polski Ład? My, eksperci inFaktu, mamy jasne odpowiedzi. Wpadnijcie na AMA o największych zmianach podatkowych w historii - środa, 19 stycznia, o godzinie 19:00!

#nowylad #podatki #ksiegowosc #dzialalnoscgospodarcza

https://www.youtube.com/watch?v=Q3nS_Dd44kE
Pobierz
źródło: comment_1642500086GGRhy5ux2MyQ3FW7RiqIy3.jpg
  • 146
@krzystar: Ad 1. UKS z umowy o pracę poniżej 4k nie przysługuje w ramach obliczania zaliczek podatku, ale w sumie z dwóch się łapiesz, do ją rozliczysz dopiero rocznie w picie i otrzymasz zwrot.
1) Jak uniknąć płacenia podatku VAT nie będąc nauczycielem? Wiem, że jest zwolnienie do 200tys, ale to tylko dla osób, które nie podejmują dodatkowych usług w swojej firmie "z góry" objętych VATem. Po staniu się VATowcem, nie ma mowy o żadnej uldze do 200tys.

2) Jeżeli wybuduję budynek na zgłoszenie do celów firmowych (np. biuro), będę wrzucał w koszty wszystkie elementy budowy; cement, cegły, okna, drzwi itd. to po jakim czasie będę
inFakt i "eksperci" w jednym zdaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten sam inFakt, który przekonywał mnie, że nie mając wpisanego odpowiedniego PKD nie mogę wykonać jednorazowo danej czynności w ramach swojej działalności bo zapłacę bardzo dużą karę, ale dwóch waszych ekspierdów nie potrafiło podać do tego żadnej podstawy prawnej xD
@Zoltafik: na 2) mogę Ci już odpowiedzieć bo się dowiadywałem o podobny przypadek. Nie możesz. Obecnie nawet nie mogę sam sobie wystawić faktury budowlanej czego kompletnie nie rozumiem.
2) mogę Ci już odpowiedzieć bo się dowiadywałem o podobny przypadek. Nie możesz. Obecnie nawet nie mogę sam sobie wystawić faktury budowlanej czego kompletnie nie rozumiem.


@shus: O widzisz, w internecie też bardzo mało informacji jest na ten temat, ale jak jakieś szczątkowe znalazłem to były informacje, ze na JDG nie ma rozróżnienia między majątkiem firmy, a majątkiem prywatnym i zrozumiałem, że kiedy chcę to mogę sobie tak zrobić. No cóż,
@inFakt: czy zamierzacie udoskonalić swój kalkulator polskiego ładu, o opcję porównania przychodów sprzed polskiego ładu i po polskim ładzie?

Byłaby to bardzo fajna opcja, dla każdego kto by chciał mieć czarno na białym ile traci/zyskuje na polskim ładzie.