Wpis z mikrobloga

4) Czy będzie można na jednym koncie infaktu rozliczać jednocześnie wiele usług z różnymi stawkami ryczałtu?


@MetroStation: jak wystawiasz fakturę to dla każdej pozycji wybierasz stawkę ryczałtu. Wszystko robisz na jednym koncie
  • Odpowiedz
@snup-siup:

Jak wyglada teraz sprawa z interpretacjami indywidualnymi dotyczącymi IP Box? Jakiś czas temu urzędy przestały odpowiadać na pytania. Czy już odpowiadają? Ile trzeba czekać?


Nie wiem czy ktoś już Ci odpisał ale ostatnio był news, że SN wydał wyrok, iż mają obowiązek wydawać interpretacje :)
  • Odpowiedz
@inFakt: czy PŁ to najgorsze co spotkało Polskę w historii, czy dało się jeszcze bardziej zepsuć tę ustawę?


@mcdevillo: Odpowiem: wszystko zawsze da się bardziej zepsuć, mogli od razu np dac zapis "każdy polak będzie dostawać 50 tysięcy miesięcznie w jednym banknocie, żeby było taniej drukować"
  • Odpowiedz
Jeśli jestem Ukraińcem i nie zrzeknę się ulgi podatkowej dla klasy średniej, później nie osiągnę rocznego przychodu minimum 68 tys. zł , co będzie oznaczało, że musze oddać pieniądze z otrzymywanej co miesiąc ulgi i zamiast oddać te pieniądze ucieknę na Ukraine, to czy polskie władza będzie mogła mi coś zrobić, czy jednak jedyną niedogodnością będzie brak możliwości swobodnego wjazdu do Polski?
Bo wiecie, skoro teraz otrzymuję 425 zl dodatkowo pieniędzy, a
orkako - Jeśli jestem Ukraińcem i nie zrzeknę się ulgi podatkowej dla klasy średniej,...

źródło: comment_16424319721EsAAH6QDNuOISqVbgja1n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś już Ci odpisał ale ostatnio był news, że SN wydał wyrok, iż mają obowiązek wydawać interpretacje :)


@Rizin: To, żę SN wydał wyrok to nie znaczy, że US wydaje interpretacje. Pytam o stan faktyczny.
  • Odpowiedz
@orkako: 425 to nie jest ulga dla klasy średniej tylko kwota wolna która należy się każdemu. Ulga dla klasy średniej to maksymalnie 191 zł miesięcznie przy ok 8500 brutto i maleje oddalając się od tej kwoty. Tylko jak mamy zmienne wynagrodzenie to trzeba ja oddać lub dostaniemy zwrot podatku. Ile? To można sobie zasymulować tutaj
https://jakipit.pl zazwyczaj jest to do ok 500zł
  • Odpowiedz