Wpis z mikrobloga

i w czym problem że wspierały? Wiesz że to było 77 lat temu?


@Hieronim_Berelek: Nie no, serio?
To nie jest problem, że firmy te oportunistycznie wspierały systemową eksterminację ludności cywilnej i argumentem za ich rozgrzeszeniem jest "bo to było dawno"?

Miej ty rozum i godność człowieka...

Ludzie przypominający tym firmom ich przeszłość pokazują np. osobom LGBT+ żeby nie brały dosłownie tego "wsparcia", bo tego typu molochy będą wspierały kogokolwiek byleby zarobić.
Dobrze że w USA mieli jakiś rozum xD


@Hieronim_Berelek: A czy ja bronię USA? Skąd te urojenia? Historia akcji "Paperclip" jest równie pragmatyczna co odrażająca moralnie.

To co miały popełnić rytualne seppuku po wojnie?

Powinny zostać podzielone na mniejsze części i rozbite pomiędzy Aliantów ale to tylko moje zdanie. Potem takie IG Farben sobie dominuje na rynku leków, bo podczas wojny bezkarnie testowało (torturowało) swoje preparaty na ludziach zamkniętych w obozach
Potem takie IG Farben sobie dominuje na rynku leków, bo podczas wojny bezkarnie testowało (torturowało) swoje preparaty na ludziach zamkniętych w obozach (chrzestny mojej matki był takim obiektem badań).


@Dawkins_Wszechwiedzacy: Skoro Ci ludzie już zginęli, to nie wykorzystanie tych badań byłby jeszcze głupsze.

USA z wyników Jednostki 731 też korzystało po wojnie.
@Aokx za może nie za 10 ale w ciągu następnych 20 świat pogrąży się w kolejnej fali faszyzmu, ale możesz się zdziwić z której strony ta fala nadejdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
konsumenci to mają w dupie, jak BMW robi dobre samochody to mam ich nie kupować bo coś tam coś tam 77 lat temu xD


@Hieronim_Berelek: Tak, bo jesteśmy czymś więcej niż zwierzętami i to w jaki sposób doszli do know-how budowania tych samochodów ma znaczenie. Wybili się technologicznie i finansowo na budowaniu uzbrojenia dla III Rzeszy i tak powinni być zapamiętani.

Potem takie IG Farben sobie dominuje na rynku leków, bo