Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam komputer z kartą graficzną GTX 1060 z 1 wyjściem HDMI, 3 DisplayPort i jednym DVI. Jest do niej podłączony monitor Samsung C27F390 z 1 wejściem HDMI i 1 D-SUB. I wszystko było spoko.
ALE
Kupiłem tablet graficzny Wacom Cintiq 16, który ma wejście tylko HDMI, a te już mam w kompie zajęte przez monitor ( ͠° °)
No więc podumałem i kupiłem adapter Reinston EDV004 DisplayPort na HDMI (tak, sprawdziłem, input DP - output HDMI). NIE DZIAŁA (°°
Po wetknięciu go w kartę graficzną i podłączeniu do niego zarówno monitora jak i tableta obydwa urządzenia twierdzą, że nie dostają sygnału. I tak, zaktualizowałem sterowniki grafiki, próbowałem wyłączyć i włączyć, próbowałem ręcznie ustawić źródło na HDMI w monitorze po podłączeniu przez adapter (tablet nie ma chyba takiego interfejsu), próbowałem zmianiać tryby w windowsie (te pod windows + P) i próbowałem zrobić pełne odłączenie od prądu na 10 minut. Krew w piach.
Not szur co robić dalej i czemu połączenie DP->HDMI nie działa.
Z tego co widzę mogę jeszcze spróbować kupić adapter DVI->D-SUB, ale konwerter DP->HDMI nie zadziałał i nie wiem czy dlatego, że coś jest nie tak czy dlatego, że coś robię nie tak, albo splitter HDMI, ale wtedy będę miał duplikat obrazu co niekoniecznie jest moim celem.
Co robić? ()
#komputery #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
Slowbro - Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam komputer z kartą graficzną GTX 1060 z 1 wyj...

źródło: comment_1642496668nWqEIJSKeckxP7cTFNEh04.jpg

Pobierz
  • 4
@Slowbro: nie ma żadnego powodu dla którego adapter DP -> HDMI miał by nie działać poza uszkodzeniem czy to adaptera czy portu w karcie graficznej

pójście w DVI i DSUB to krok w wstecz a pewnie w GPU masz DVI-D (digital) i zwykła przejściówka DVI na DSUB by nie działała

szukał bym przyczyny czemu to DP nie działa, dobrze by było zacząć od sprawdzenie czy te porty faktycznie pracują czy nie
@Slowbro: Tak jak wyżej:
- niedziałający adapter
- LUB wszystkie trzy DP (w co nie wierzę)
- LUB twój kabel DP-DP jest uszkodzony, ale to gruby kawał kabla i ciężko go zepsuć

Najlepiej było by mieć właśnie urządzenie pod DP by zweryfikować te konfiguracje.
@Slowbro: sprawdź sobie wszystko metodą dyskwalifikacji
-komputer -> hdmi -> monitor
-komputer -> hdmi -> tablet
-komputer -> DP -> konwerter -> HDMI -> monitor
-komputer -> DP -> konwerter -> HDMI -> tablet
(najpierw podpinaj kabel hdmi do konwertera a potem konwerter do komputera)
-Spróbuj użyć innego kabla HDMI
Jak 3 ostanie nie dadzą obrazu to masz uszkodzony konwerter
Jeżeli tak jest to polecam kupić przejściówkę/kabel DVI -> HDMI, one
@Catmmando: @Xodet: @Marcek123: Wydaje mi się, że nie mam w domu żadnego monitora z wejściem DP (telewizor może mieć, ale ma gniazda tak głupio z tyłu, że musiałbym go ściągać ze ściany), ani nawet żadnego kabla DP, a moje kable hdmi na pewno działają, bo zarówno tablet jak i monitor nie mają problemów z połączeniem HDMI-HDMI z kompem, z sąsiadami się specjalnie nie kumpluję, a latanie z monitorami wydaje